Didaktinis žaidimas „Aprenk lėlę taisyklingai. Didaktinis žaidimas „Aprenk lėlę pasivaikščioti“ Stalo žaidimas Aprenk lėlę pagal sezoną

Didaktinis vadovas „Aprenk lėlę“

Vadovo aprašymas:

1. lėlių siluetai (mergaitė ir berniukas)

2. drabužių komplektai pagal sezoną:

Drabužių komplektas berniukui

Drabužių komplektas mergaitėms

Žaidimo elementai tvirtinami Velcro pagalba

Didaktinis vadovas „Aprengti lėlę“ skirtas užsiėmimams ir žaidimams su vaikais nuo 2 iki 7 metų.Su pašalpa gali žaisti skirtingas vaikų skaičius.

Jis gali būti naudojamas įvairaus turinio užsiėmimuose – tinkamas darbui individualiuose ir grupiniuose užsiėmimuose bei prieinamas vaikams savarankiškai veiklai.

Darbas su vadovu padeda:

Vaikų idėjų apie žmogų formavimas (apie kūno dalis, žmogaus lyties atskyrimą)

Smulkiosios motorikos ugdymas

Rankos paruošimas rašymui

Savitarnos įgūdžių formavimas

Sensorinių gebėjimų ugdymas

Pažinimo aktyvumo didinimas

Psichikos procesų gerinimas (jutimas, dėmesys, vaizduotė, atmintis, mąstymas)

Praturtinti idėjas apie mus supantį pasaulį

Žinių apie metų laikus įtvirtinimas

Žinių apie sezonines aprangos detales ir apsivilkimo eiliškumą įtvirtinimas

Žinių apie berniukui ar mergaitei tinkančius drabužius įtvirtinimas

Praturtinti vaikų kalbą

Draugiškų santykių formavimas ir teigiama motyvacija organizuotai veiklai

Organizuodami žaidimų veiklą turite:

Emocinė pagalba paaiškinant ir demonstruojant veiksmus;

Meninių žodžių vartojimas;

Specialiai organizuotos veiklos perkėlimas į laisvą žaidimą.

Mokymo priemonės „Lėlės aprengimas“ naudojimo galimybės

1. Žaidimas „Vardas“ (vaikams 3-4 vaikai)

Tikslas: išmokyti vaikus atpažinti ir pavadinti drabužius.

Darbo eiga: mokytojas parodo vaikams drabužį, o vaikai įvardija, kas tai yra, kokios spalvos ir kas turėtų dėvėti (berniukas ar mergaitė).

2. „Rinktis pagal spalvą“ (3-4 metų vaikams)

Tikslas: išmokyti vaikus grupuoti drabužius pagal spalvas.

Eiga: vaikai pasirenka tam tikros spalvos drabužius ir aprengia lėles.

3. Žaidimas „Piešimas“ (vaikams nuo 3-5 metų)

Tikslas: išmokyti vaikus atsekti siluetus biure ir lavinti rankų motoriką.

Pažanga: vaikams siūlomas drabužių siluetas, nubrėžti jo kontūrą, o vėliau nuspalvinti spalvotais pieštukais ir papuošti raštais.

4. "Kas greitesnis" (3-4 metų vaikams)

Tikslas: teisingai aprengti lėlę, pasirenkant elementus pagal spalvą.

Eiga: varžosi vienas berniukas ir viena mergina. Berniukas parenka drabužius berniuko lėlei, o mergaitė – mergaitei. Laimi tas, kuris apsirengs greičiausiai ir elegantiškiausiai.

5. „Rasti atitikmenį“ (vaikams nuo 3-5 metų)

Tikslas: rinkti batus poromis.

Judėjimas: įvairiaspalviai batai ir batai atsitiktinai paskirstomi žaidimo paviršiuje. Vaikai sugrupuoja batus į poras (pagal spalvą ir dizainą).

6. Žaidimas „Atpažinimas“ (vaikai 4-5 m.)

Tikslas: išmokyti vaikus liesti atpažinti drabužį ir teisingai jį pavadinti.

Pažanga: ant žaidimo paviršiaus pasiskirsto drabužių siluetai. Vienam žaidėjui užrištos akys. Jis atsitiktinai paima vieną siluetą ir liesdamas nustato, koks tai drabužis. Jei atsakymas teisingas. Žaidėjas išlaiko siluetą, jei jis neteisingas, grąžina jį atgal. Laimi tas, kuris surinko daugiausiai siluetų.

7. Žaidimas „Atmintis“ (vaikams nuo 3-5 metų)

Tikslas: lavinti atmintį, dėmesį, įtvirtinti gebėjimą įvardyti drabužių elementus.

Eiga: Kostiumai pristatomi ant pakabų vaikų akivaizdoje. Vaikai pažiūri, užsimerkia ir nusivelka vieną iš kostiumų. Vaikas turi atspėti, ko trūksta (kuris tinka).

8. Raskite skirtumų žaidimą (vaikams nuo 4-5 metų)

Tikslas: lavinti stebėjimą, atmintį, dėmesį.

Darbo eiga: vaiko prašoma palyginti du drabužius pagal spalvą ir raštą ir pasakyti, kokie yra skirtumai.

9. Žaidimas „Drabužių parduotuvė“ (vaikams nuo 4-5 metų)

Tikslas: lavinti pastabumą, išradingumą, vaizduotę.

Pažanga: parduotuvė siūlo įvairių modelių suknelių, marškinių, kepurių, batų. Vaikas eina prie prekystalio su savo lėle ir nusiperka jai skirtą aprangą. Kartu jis įvardija, kokios spalvos drabužių jam reikia, pavyzdžiui, noriu nusipirkti žalią suknelę su auksine pyne.

10. Vaidmenų žaidimas „Mados ateljė“ (vaikams nuo 4-5 metų)

Eiga: vaikai ateina į studiją ir užsisako rūbus. Siuvėja vaikiška mašina „siuva“ drabužius lėlėms pagal užsakymą.

11. „Lėlių teatras“

Pažanga: lėlės dalyvauja atskirų totorių pasakų fragmentų pasirodyme ir dramatizavime. Ankstyvajame ikimokykliniame amžiuje teatrą rodo mokytojai ir tėvai, vyresni vaikai.

12. Vaidmenų žaidimas „Koncertas“

Procedūra: užkulisiuose lėlės persirengia įvairiais drabužiais, tada vaikai vaidina (dainuoja, šoka, deklamuoja eilėraščius) lėlių vardu.

13. „Mados šou“

Žaidimas bus skirtas skonio pojūčio ugdymui ir pasitikėjimo savimi ugdymui. Vaikas pagal savo norą ir galimybes aprengia lėlę, pasirinkdamas prie kostiumo tinkantį galvos apdangalą, batukus ir pan. ir kalba apie ją. Skatinamas sumanus drabužių ir aksesuarų pasirinkimas.

14. „Išsirinkime drabužius lėlėms“

Tikslas: Išmokite įvardyti drabužių elementus, atskirti berniukų ir mergaičių drabužius ir nuosekliai rengti lėlę.

Mokytojas. Vaikinai, lėlės Kolya ir Katya ketina aplankyti, bet jie negali apsirengti, nes susimaišė drabužius ir neranda savo daiktų. Padėkime jiems išsiaiškinti, kur ir kieno daiktai yra.

Mokytojas. Ką dėvi merginos ir ką berniukai?

Po to, kai vaikai pasirenka drabužius lėlėms, vienas vaikas pradeda rengti Kolya, o kitas - Katya.

15. Žaidimas „Rink pagal spalvą“

Tikslas: Išmokykite vaikus atrinkti tos pačios spalvos daiktus ir paskirstyti pagal tą pačią spalvą. Išmokite teisingai pavadinti spalvas naudodami žodžių frazes, daiktų pavadinimus ir spalvas.

Šiandien Katios atostogos, ir ji paprašė mūsų padėti jai išsirinkti lankelius suknelėms papuošti. Lankas turi būti tokios pat spalvos kaip ir suknelė. Ji taip pat norėtų, kad paltas ir batai būtų tokios pat spalvos kaip suknelė.

16. Žaidimas „Aprenk lėlę pagal sezoną“

Tikslas: Ugdykite nuoseklių apsirengimo pasivaikščiojimo veiksmų įgūdžius. Toliau mokykite vaikus prisiminti ir įvardyti sezoninius drabužius, žinoti jų paskirtį. Ugdykite tvarkingumą ir pagarbą drabužiams; noras rūpintis lėle.

Mokytoja praneša vaikams, kad lėlė Katya jau papusryčiavo ir nori pasivaikščioti. Priveda vaikus prie išvados: „Turime aprengti lėlę pasivaikščioti“.

Auklėtojas. Lauke šalta. Lėlė Katya turi būti šiltai apsirengusi. Kokius drabužius turėtų dėvėti lėlė? (Šiltas.)

17. Drabužių rodymas ir žiūrėjimas.

Mokytojas parodo vaikams aprangos elementus, įvardija, pasakoja apie spalvą, atkreipia dėmesį į aprangos detales (kišenes, rankoves, apykaklę, apdailą).

Tikslas: drabužių klasifikacija

Užduotys:

Supažindinkite vaikus su drabužių rūšimis, batais ir kepurėmis, susiekite drabužius su jų paskirtimi.

Ugdykite aktyvią vaikų kalbą ir praturtinkite jų žodyną. Toliau supažindinkite vaikus su žodžių „kostiumas“, „suknelė“ reikšmėmis.

Ugdyti pagarbą drabužių kuriančių ir siuvančių žmonių darbui.

Ugdykite estetinį skonį, atmintį, dėmesį, vaizduotę.

Ugdykite atkaklumą ir susidomėjimą.

Žaidimo užduotis: teisingai aprengti lėlę.

Žaidimo taisyklės:pasirinkti drabužius pagal situaciją.

Žaidimo įranga: lėlė, drabužių spinta, kurioje yra rūbai įvairioms progoms ir/ar kartoninė lėlė bei įvairūs drabužiai ir/ar kompiuterinė prezentacija su skaidrėmis su įvairiomis situacijomis.

Žaidimo eiga.

Mokytojas atsisėda priešais vaikus, kviečia vaikus atspėti pamokos temą, tada aiškiau paskelbia užduotį, kad vaikai nuspręstų, kokius drabužius pasirinkti lėlei, tuo pačiu metu rodoma kita pristatymo skaidrė. Šalia vaikų yra lėlės ir drabužių komplektas, vaikai pasirenka drabužius. Vaikai, vadovaujami mokytojo arba savarankiškai, aprengia lėlę reikiama seka. Vienas iš vaikų pasisiūlo skaidrėje parodyti, kokius drabužius reikia pasirinkti. Jei pasirinkimas teisingas, tai bus aišku iš čiuožyklos garso ir iš to, kad drabužiai liks ant lėlės. Vaikams leidžiama ginčytis, ar šį konkretų daiktą verta dėvėti dabar, ir įrodyti savo nuomonę. Po pamokos mokytoja padėkoja vaikams.

Didaktinio žaidimo santrauka:

„Lėlės Katios aprengimas“

jaunesnės grupės vaikams

Diriguoja: Mergenova.Yu.V.

Troitskoe kaimas, 2017 m

Tikslas: Gebėti pasirinkti drabužius pagal paskirtį.
Užduotys:

1. Išmokite prisiminti apsirengimo pasivaikščiojimui seką.

2. Suaktyvinkite žodyną kalboje.

3. Ugdykite rūpestingą požiūrį.

Žodynas: pavasaris, silta.
Medžiaga (įranga): lėlė; drabužiai, aprengimo algoritmas.

Pamokos eiga:
Staigmenos akimirka. Prieš vaikus sėdi lėlė Katya su suknele ir batais. Šalia graži dėžutė.
Auklėtojas: Sako vaikams, kad Katya eina pasivaikščioti. Jis klausia: „Ar dabar galima eiti pasivaikščioti su suknele? Paaiškina, koks metų laikas, koks oras. „Dėžutėje, – sako mokytojas ir parodo, – yra drabužių paveikslas. Siūlo padėti lėlei pasiruošti pasivaikščiojimui.
Vaikai: parodykite susidomėjimą, pažiūrėkite. Jie vadina metų laiku. Jie sutinka padėti lėlei apsirengti pasivaikščioti.
Rodo apsirengimo algoritmą.
Vaikai: Jie įvardija drabužių elementus pagal algoritmą. Prisiminkite apsirengimo seką.
Žodynas: pavasaris, silta.
Vaikai: kartoti žodžius – pavasaris, šilta.
Pedagogas: Siūlo iš dėžutės išsiimti drabužius, kuriuos reikia dėvėti pavasarį. Kokius drabužius pasirinkai? Ji prašo pradėti rengti lėlę Katiją. Jis klausia, ką turėčiau apsirengti pirmiausia? Mokytojas nuosekliai apsivelka Katją: kojines, kelnes, batus, švarką, kepurę, paltą, šaliką.
Vaikai: Jie stebi mokytojo veiksmus, taria drabužių pavadinimus. Jie pasirenka drabužius, pasako lėlei ir mokytojai, ką dėvėti ir ką dėvėti.
Pedagogas:- Lėlė apsirengusi ir gali eiti pasivaikščioti. Parodysime kaip rengsimės.

Fizminutka
„Daina apsirengimui“
Ant savo putlių mažų rankų apsivilkome marškinius.
Pakartokite po manęs žodžius: rašiklis - vienas, o tušinukas - du!
Užsegkime jūsų drabužių tvirtinimo detales:
Sagos ir sagos, įvairios kniedės.
Apvilksime kelnaites mano kūdikiui.

O dabar ant kojų – kojinės ir batai!
Pakartokite po manęs žodžius: koja - viena, o koja - dvi!
Nors ir pavargome rengtis, bet nesipiktinsime!
Kas liko – galva? Štai kepurė – viena, dvi! Irina Gurina
Vaikai: atlikite judesius pagal tekstą.

Mokytoja kviečia vaikus pasivaikščioti su lėle Katya.

Savivaldybės ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Vaikų darželis „Harada“

Didaktinio žaidimo santrauka:

"Nešvari lėlė"

jaunesnės grupės vaikams

Diriguoja: Uchurova. S.V.

Troitskoe kaimas, 2017 m

Užduotys:

    Edukacinis – ugdyti kultūrinius ir higieninius įgūdžius.

    Edukacinis: išmokti įvardyti daiktų pavadinimus, veiksmus, supažindinti su asmens higienos reikmenimis, formuoti aktyvų žodyną.

    Vystosi: ugdo dėmesį, stebėjimą, atmintį, kalbą, gebėjimą atsakyti į paprastus klausimus.

Medžiagos ir įranga:

Lėlė, vandens dubuo, asmeninės higienos priemonės, paveikslai, vaizduojantys prausimąsi.

Metodai ir metodai:

    Žodinis – mokytojo klausimai, meninė raiška.

    Vizualiai – rodomos nuotraukos, rodoma lėlės prausimas.

    Žaidimas – lėlės užmigdymas.

    Staigmenos akimirka.

Pamokos eiga .

Pasigirsta beldimas į duris.

O vaikinai, kas atėjo pas mus? - (atdaro duris, žiūri: stovi lėlė Maša)

Ši lėlė yra Maša. Kokia ji purvina! Ji, vaikinai, kažką sako.

Vaikinai, Maša ėjo gatve ir susitepė. Ką reikia padaryti, kad Maša būtų švari?

Vaikų atsakymas – plauti. Teisingai, Mašai reikia nusiprausti. Ir tam mums reikia daiktų, kurie yra šiame nuostabiame krepšyje. Pažiūrėkime, kas yra viduje. Mokytojas iš maišelio paima muilą, rankšluostį, muilinę ir vonią. Kiekvieno vaiko klausia, kas tai yra, ir paaiškina, kam jie reikalingi.

Puiku vaikinai! O dabar prisiminsime eilėraštį apie vandenį.

Vanduo, vanduo,

Nuprausk man veidą

Kad tavo akys spindėtų,

Kad tavo skruostai pasidarytų raudoni,

Kad tavo burna juoktųsi,

Kad dantis sukąstų.

Žiūrėk, ant mano stalo yra du dubenys su vandeniu. Viename baseine yra karštas vanduo, kitame - šaltas. Sumaišysiu karštą ir šaltą vandenį ir vanduo bus šiltas. Šiuo vandeniu išmaudysime Mašą.

Muilas suputos

Ir purvas kažkur nueis.

Mes užpilame šiltu vandeniu ant savo Mašos.

Tegyvuoja kvapnus muilas

Ir rankšluostis purus

Ir storos šukos.

Ir dantų milteliai!

Vaikai seka mokytojo veiksmus, padeda muiluoti, įvardija kūno dalis, pila vandenį ant lėlės.

Vaikinai, žiūrėk, Maša tapo švari ir graži. Nusausinkime ją rankšluosčiu, apvyniokime švaria sauskelne ir paguldykime į lovą, padainuokime jai dainą:

Iki, iki, iki, iki,

Sode yra zuikiai!

Zuikiai valgo žolę

Jie liepia Mašai miegoti.

Taigi Maša užmigo. O vanduo vonioje nešvarus ir muiluotas, jį reikia išmesti. Muilą reikia įdėti į muilinę, o rankšluostį pakabinti ir išdžiovinti.

Taigi Maša užmigo, ir atėjo laikas mums, vaikinams.

Apatinė eilutė.

Vaikinai, ką mes šiandien veikėme? Tai va, išmaudėme lėlę Mašą. Ką dar veikei? (paguldykite į lovą). O kas buvo nuostabiame krepšyje? (vaikai vadina higienos priemones)

Nikonorova Elvira Arkadjevna,

mokytojas,

NRMDOBU jungtinis darželis „Lašelis“

Neftejugansko rajonas, Poikovskio miestas

Didaktinis vadovas „Aprengti lėlę“ formuoja vaikams idėją apie žmogų, kūno dalis ir žmogaus lyties skirtumą. Vadovo pagalba apibendrinamos vaikų žinios apie sezoninius drabužius ir jų apsivilkimo seką. Stiprina spalvas ir lavina smulkiąją motoriką. Naudojantis šiuo vadovu, ugdomi patriotiniai jausmai.

Vadovas skirtas individualiam darbui su vaikais.

Vadovas aktualus mokant vaikus, tiek jaunesnius, tiek vyresnius.

Rinkinyje yra spalvingi įvairiaspalviai žaidimo elementai.

Mokymo priemonės aprašymas:

Medžiaga: įvairių spalvų veltinis, smulkūs dekoratyviniai ornamentai.

Dvi lėlės iš storo veltinio: berniukas ir mergaitė.

  • Drabužių komplektas berniukui (žieminė striukė, demisezonas, megztinis, marškinėliai, marškinėliai, pėdkelnės, kelnės, kombinezonai, bridžai, šortai, žieminė kepurė, demisezonas, vasarinė kepurė, kumštinės pirštinės. Batai – veltiniai batai , batai, sportbačiai.)
  • Drabužių komplektas mergaitei (žieminis paltas, pussezoninė striukė, megztinis, suknelė, marškinėliai, tunika, sijonas, šortai, pėdkelnės, kelnės, kombinezonai, žieminė kepurė, demi sezono, Panamos kepurė, kumštinės pirštinės. Batai - veltiniai batai, batai, batai)
  • Drabužių rinkinys pagal spalvą (suknelė, apsiaustas, lankeliai, kepurė, aulinukai raudonos, žalios, mėlynos, geltonos spalvos)
  • Tautinių kostiumų rinkinys (rusų, baškirų, kalmukų, hantų

Žaidimo elementai tvirtinami Velcro pagalba

Šis vadovas gali būti naudojamas įvairiose žaidimų versijose, pavyzdžiui:

1 variantas. Žaidimas „Rinkis drabužius lėlėms“

2 variantas. Žaidimas „Rink pagal spalvą“

3 variantas Žaidimas „Aprenk lėlę pagal sezoną“

4 variantas. Žaidimas „Pasirenk lėlę tautiniu kostiumu“

5 variantas. Žaidimas "Mados šou"

1 variantas.

Žaidimas „Rinkis drabužius lėlėms“

Tikslas: Išmokite įvardyti drabužių elementus, atskirti berniukų ir mergaičių drabužius ir nuosekliai rengti lėlę.

Žaidimo eiga.

Mokytojas. Vaikinai, lėlės Kolya ir Katya ketina aplankyti, bet jie negali apsirengti, nes susimaišė drabužius ir neranda savo daiktų. Padėkime jiems išsiaiškinti, kur yra kieno daiktai.

Mokytojas. Ką dėvi merginos ir ką berniukai?

Po to, kai vaikai pasirenka drabužius lėlėms, vienas vaikas pradeda rengti Kolya, o kitas - Katya.


2 variantas

Žaidimas „Rink pagal spalvą“

Tikslas.

Išmokykite vaikus atrinkti tos pačios spalvos daiktus ir paskirstyti pagal tą pačią spalvą.

Išmokite teisingai pavadinti spalvas naudodami žodžių frazes, daiktų pavadinimus ir spalvas.

Pamokos eiga.

Šiandien Katios atostogos, ir ji paprašė mūsų padėti jai išsirinkti lankelius suknelėms papuošti. Lankas turi būti tokios pat spalvos kaip ir suknelė. Ji taip pat norėtų, kad paltas ir batai būtų tokios pat spalvos kaip suknelė.

3 variantas.

Žaidimas „Aprenk lėlę pagal sezoną“

Tikslas.

Ugdykite nuoseklių apsirengimo pasivaikščiojimo veiksmų įgūdžius.

Toliau mokykite vaikus prisiminti ir įvardyti sezoninius drabužius, žinoti jų paskirtį.

Ugdykite tvarkingumą ir pagarbą drabužiams; noras rūpintis lėle.

Žaidimo eiga.

Mokytoja praneša vaikams, kad lėlė Katya jau papusryčiavo ir nori pasivaikščioti. Priveda vaikus prie išvados: „Turime aprengti lėlę pasivaikščioti“.

Auklėtojas. Lauke šalta. Lėlė Katya turi būti šiltai apsirengusi. Kokius drabužius turėtų dėvėti lėlė? (Šiltas.)

Rodo ir žiūri drabužius.

Mokytojas parodo vaikams aprangos elementus, įvardija, pasakoja apie spalvą, atkreipia dėmesį į aprangos detales (kišenes, rankoves, apykaklę, apdailą).

Nuosekliai aprengti lėlę pasivaikščioti.


4 variantas.

Žaidimas „Pasirenk lėlę tautiniu kostiumu“

Tikslas.

Supažindinti vaikus su žiniomis apie Rusijoje gyvenančių tautų tautinius kostiumus.

Įtvirtinti žinias apie tautinio kostiumo ypatybes ir jo elementus.

Išmokykite vaikus rasti kostiumo ir kitų tautinių drabužių panašumų ir skirtumų.

Žaidimo eiga. Vaikai kviečiami pasipuošti lėles įvairiais tautiniais kostiumais. Pasiūlykite rasti kostiumų panašumų ir skirtumų. Atkreipkite vaikų dėmesį į drabužių detales.


5 variantas.

Žaidimas "Mados šou"

Žaidimas skirtas nuo vaikystės ugdyti skonio pojūtį ir ugdyti pasitikėjimą savimi. Vaikas pagal savo norą ir galimybes aprengia lėlę, pasirinkdamas prie kostiumo tinkantį galvos apdangalą, batukus ir pan. ir kalba apie ją. Skatinamas sumanus drabužių ir aksesuarų pasirinkimas.

Žaidimo aktualumas:

Šiandien modernioji era teisingai vadinama etninio atgimimo era.

Nežinant savo šaknų, savo tautos tradicijų, neišaugsi pilnaverčio žmogaus. Taigi rusų, jakutų ir kitų tautų tradicijų pažinimas padeda ugdyti meilę istorijai, savo tautos kultūrai, išsaugoti praeitį. Todėl vaikų liaudies kultūros ir liaudies meno pažinimas didaktiniais žaidimais teigiamai veikia vaikų estetinį vystymąsi, atskleidžia kiekvieno vaiko kūrybinius gebėjimus, formuoja bendrą dvasinę kultūrą.

Žaidimo tikslas:

1. Vaikų supažindinimas su skirtingų tautybių kostiumais.

2. Žinių apie tautinio kostiumo ypatybes ir jo elementus įtvirtinimas.

3. Mokinių gebėjimo rasti tautinio kostiumo ir kitų tautinių drabužių panašumų ir skirtumų formavimas.

4. Domėjimosi įvairių tautų kultūra, smalsumo, emocionalumo, aktyvumo, socialumo ugdymas įsigilinus į žaidimą.

5. Žmoniško požiūrio į visų tautų žmones puoselėjimas.

Parengiamasis darbas: „Iliustracijų ir lėlių su tautiniais kostiumais tyrimas“.

Žaidimo eiga: