2 молодша група правила пдд. Конспект НОД з ПДР у молодшій групі «Правила дорожнього руху. Ігри та завдання на закріплення правил дорожнього руху

Конспект заняття у 2 молодшій групі за правилами дорожнього руху

«Наш друг Світлофорчик»

Цілі:

Вчити впізнавати та називати дорожні знаки, розуміти їх значущість; продовжувати знайомити дітей із роботою світлофора, його сигналами та діями пішоходів.

Збагачувати активний словниковий запас; удосконалювати сенсорні зразки;

Розвивати активну увагу, логічне мислення дітей;

Виховувати навички усвідомленого використання знань правил дорожнього руху у повсякденному житті.

Обладнання: лялька Маша, лист, світлофор з трьома віконцями, круги червоного, жовтого та зеленого кольору, кермо, дорожні знаки, площинні машини різного кольору, будиночки-гаражі, що підходять за кольором до машин.

Хід заняття:

Раз долоня, два долоня

Потоваришували ми трошки,

Ми хлопці дружні

Дружні, слухняні.

Давайте посміхнемося один одному!

(Діти стоять у колі і беруться за руки)

Ой, дивіться, хто до нас у гості поспішає?(з'являється Маша)

Маша: Здрастуйте, малюки! Принесла я вам листа від мого друга Світлофорчика. Просить він вам допомогти. У нього перестали світитися його сигнали світлофора. Але для цього потрібно буде виконати завдання.

Ну що, хлопці, допоможемо Світлофорчику?(так)

Згадаймо, які сигнали є у світлофора?(червоний, жовтий, зелений)

Молодці! Щоб вирушити в дорогу, відгадайте загадку.

Будинок вулицею йде,

На роботу всіх щастить.

Не на курячих тонких ніжках,

А у гумових чобітках. (автобус)

Молодці, а поїдемо ми автобусом. Хто мені скаже, де ми сідаємо на автобус?(на зупинці)

Правильно, а який дорожній знак означає "зупинка автобуса"?(Діти показують знак, стають біля нього)

На зупинці ми сідаємо у наш автобус та поїхали!

Діти стають за вихователем, роблю коло та зупиняються біля знака «зупинка автобуса».

А ось і перше завдання!

Гра «Назви знак»

Вихователь демонструє знаки: "пішохідний перехід", "пункт харчування", "пункт першої медичної допомоги", "діти", "зупинка автобуса".

Що означають ці знаки?

Пішохідний перехід

Пішохідні смужки

Є на кожному перехресті,

І вони на перехресті

Намальовані недаремно!

Пішохід по них крокує,

Пішоходу допомагає

Смугаста конячка –

"Зебра", простіше кажучи!

Діти

Це дуже важливий знак,

Він висить не так.

Будь уважнішою, шофер!

Поруч садок, шкільний двір.

Пункт першої медичної допомоги

Якщо щось заболить,

Потрібен лікар Айболіт!

Червоний хрест допоміг у дорозі

Захворілого врятувати!

Пункт харчування

Стривай, друже, трошки!

Бачиш – виделка, бачиш – ложка!

Ми не поспішатимемо,

Тут ми можемо підкріпитись!

До чого знак приємний,

Чекає на обід нас ароматний!

Зупинка автобуса

Зупинка, юрмиться народ.

Незабаром автобус підійде.

Тут чекають транспорт міський,

Їдуть до офісу, до цеху, додому.

Їдуть до школи, дитячий садок,

У свято їдуть на парад.

У вуличному кругообігу

Транспорт міський у пошані!

Молодці знаєте багато дорожніх знаків! У нашого Світлофорчика спалахує перший сигнал(На світлофор вішається коло червоного кольору)

Діти проходять коло та зупиняються.

Наш Світлофорчик хоче перевірити, як ви знаєте сигнали світлофора.

Гра «Світлофор»

Я вам показую прапорець червоного кольору, ви стоїте смирно, жовтого – плескаєте у долоні, якщо зеленого – маршируєте.

Усі впоралися із завданням.(У світлофора з'являється жовтий сигнал)

Фізкультхвилинка

Їдемо, їдемо ми додому(рухи, що імітують поворот керма)

На машині легковий.

В'їхали на гірку: хлоп,(руки вгору, бавовна над головою)

Колесо спустилося: стоп.(Руки через сторони вниз, сісти)

А ми продовжуємо нашу подорож.(діти проходять та зупиняються)

Діти, подивіться, що це таке?(машини)

Як багато машин та всі різнокольорові.

Гра «Постав машину в гараж»

Вихователь показує площинні машинки різного кольору. На столі розкладено будиночки-гаражі.

Потрібно знайти кожній машині свій гараж.(Діти по черзі називають колір машини і кладуть до відповідного будиночка-гаражу)

Які ви всі молодці, у нашого Світлофорчика заробили всі сигнали.(Загоряється зелений сигнал)

Які сигнали мають світлофор?(червоний, жовтий, зелений)

Який сигнал можна переходити дорогу?(На зелений)

Що робити на червоний сигнал світлофора?(стояти)

Як називаються знаки, що ми з вами сьогодні вивчили?(дорожні)

Маша: Дякую велике! Ви впоралися з усіма завданнями. Тепер знаєте дорожні знаки. Допомогли моєму другу Світлофорчику, наступного разу він обов'язково до вас прийде у гості. До побачення, малеча! До нових зустрічей!

Місяць

Рухливі ігри, фізхвилинки

Додаткова діяльність

Вересень

Тема: "Вантажна машина".

Ціль: знайомити дітей з трансп. засобом: вантажна машина; дати уявлення про її складові (кузов, кабіна, колеса, вікна, кермо). Формувати уявлення про роботу водія. Розвивати мову. Виховувати повагу до праці водія.

Література:

1. Д/і «Вантажівка возить вантаж на будівництво».

Мета: закріпити уявлення про те, що вантажівки перевозять вантажі.

2. Д/і «Покажи, що назву». Ціль: закріпити знання частин вантажної машини.

2. П/і «Ми вантажівки». Мета: вчити дітей «водити» машини, не стикаючись один з одним.

3. П/і «Допоможемо Зайчику перевезти врожай». Мета: вміння працювати спільно.

1. Читання та розучування вірша А. Барто «Вантажівка»

Ціль: розвивати пам'ять, розвивати інтерес до художньої літератури.

2. Завчання лічилки «Стоп, машина, стоп, мотор!»

3. Читання вірша Я. Пишумова «Машина моя».

1. Розгляд вантажної машини (кузов, кабіна, колеса, вікна, кермо).

2. Спостереження на прогулянці за вантажною машиною.

3. Конструктивна гра «Побудуємо гараж»

Мета: познайомити дітей із поняттям «гараж», вчити будувати гараж із кубиків.

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно – рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Жовтень

Тема: Знайомство з вулицею

Ціль: знайомити з поняттями "дорога", "вулиця"; уточнити знання про те, де їдуть машини, а де люди ходять.

Література: Гарнишева Т. П. Як навчити дітей ПДР? Планування занять, конспекти, кросворди, дидактичні ігри.

2. Д/і «Де ми гуляємо?». Мета: підводити дітей до розуміння, що гуляти можна лише у певних місцях.

1. Фізмінка «Подорож».

2. П/і «Світлофор».Ціль:

3. П/і «Горобці та кіт». Мета: розвивати вміння виконувати нескладні рухи.

Читання художніх творів:

1. В. Сутєєва «Різні колеса».

2. І. Іщук «Швидкий поїзд».

3. С. Маршак "М'яч"

1. Відгадування загадок за правилами дорожнього руху.

2. Розгляд ілюстрацій та макету вулиці.

3. Розмова «Як треба переходити дорогу».

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Листопад

Тема: "Світлофорик".

Ціль : дати уявлення про світлофор.розуміти значеннячервоного, жовтого, зеленогосигналів світлофора;

розвивати мову, інтерес до правил дорожнього руху; виховувати увагу та культуру поведінки дітей на дорогах.

Література: Т. І. Данилова «Програма "Світлофор". Навчання дітей дошкільного віку ПДР».

1. Сюжетно – рольова гра «Відвеземо Катю до дитячого садка».

2. Д/і «Червоний та зелений». Мета: закріпити, що світлофор має три сигнали.

3. Д/і «Збери світлофор»

1. П/і «Горобці та кіт». Мета: розвивати вміння виконувати нескладні рухи.

3. П/і «Світлофор».Ціль: вміння точно виконувати команди.

1. Читання твору С. Маршака «Якщо колір спалахнув червоний…».

2. Заучування вірша про світлофор.

1. Розмова «Небезпечна дорога». Ціль: нагадати, що переходити дорогу можна тільки з дорослими на зелений сигнал світлофора, на пішохідному переході.

2. Ситуація спілкування "Мій друг - світлофор".

3. Загадування загадок про світлофор.

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

грудень

Тема: "Як транспорт людям допомагає".

Ціль: познайомити дітей зі спеціалізованим транспортом (пожежна, швидка, поліція тощо); формувати в дітей віком уявлення у тому, як машини допомагають людям.

Література:

1. "Четвертий зайвий". Мета: розвиток уваги, мислення, мовлення дітей.

2. Сюжетно – рольова гра «Водій». Мета: формувати вміння взаємодіяти у сюжетах із двома дійовими особами.

1. Фізмінка «Машини».

2. П/і «Кольорові автомобілі».Мета: вправляти дітей у вмінні реагувати на колір, розвиваємо увагу, закріплюємо ПДР.

1. Читання твору В. І. Мірясової «Легковий автомобіль», «Вантажний автомобіль».

2. Читання уривка із твору С. Волкова «Про правила руху».

1. Загадування загадок про транспорт.

2. Спостерігаємо за рухом транспорту з ділянки дитячого садка.

3. Конструктивна гра «Гараж». Мета: розвивати бажання споруджувати споруди за власним задумом, вчити обігравати споруди.

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Січень

Тема: «Праця водія».

Ціль: знайомити дітей із професією водія, показати її суспільну значущість. Закріплювати знання про вантажний, пасажирський, легковий транспорт. Розвивати дрібну моторику рук. Виховувати увагу, повагу до дорослих.

Література: Т. І. Данилова «Програма "Світлофор". Навчання дітей дошкільного віку ПДР».

1. Сюжетно - дидактична гра "Шофер". Мета: формувати вміння взаємодіяти у сюжетах із двома дійовими особами.

2. Д/ та «Покажи транспорт, який покажу». Ціль: закріплювати знання різних видів транспорту.

3. Гра – імітація «Я – водій».

1. П/і "Водії".

Мета: розвиток уваги, мови дітей, рухової активності.

2. П/і "Водій автобуса".

Мета: закріпити поняття "вперед", "назад", вчити діяти за сигналом вихователя.

3. Фізмінка «Машини»

1. Заучування вірша А. Барто «Вантажівка».

2. Читання Є. Павлова «Швидка допомога».

3. Читання Н. Дедяєва «Швидкі машини».

1. Ситуативна розмова «Шофер привіз овочі до дитячого садка».

2. Конструктивна гра "Автобус".

3. Загадування загадок про транспорт.

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Лютий

Тема: "Що таке транспорт".

Ціль: активізувати словник "пішохід", "водій", "пасажир"; закріпити види транспорту (легковий, вантажний), виховання безпечної поведінки на дорозі.

Література: Правила дорожнього руху. Молодша та середня групи./Л. Б. Піддубна.

1. Сюжетно – рольова гра «Поїздка до міста».

2. Д/і "Транспорт". Мета: розвиток пам'яті, уваги, мислення, мови.

1. П/і «Вантажівка» . Ціль: виховання командного духу, розвиток швидкості, рухової активності, бажання перемогти.

2. П/і «Кольорові автомобілі».Мета: вправляти дітей у вмінні реагувати на колір, розвиваємо увагу, закріплюємо ПДР.

1. Читання Г. Георгієв «Світлофор».

2. Заучування лічилки:

«Де ти був досі?

Затримав світлофор.

Червоний – ясно,

Шлях небезпечний.

Жовтий – те саме,

Що й червоний,

А зелений попереду -

Не затримуй, йди!

1. Спостереження за дорогою, транспортом із ділянки дитячого садка. Мета: продовжуємо говорити про безпеку на дорозі в зимову пору року.

2. Ситуативна розмова "Безпека на ділянці".

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Березень

Тема: "Три сигнали".

Ціль: продовжуємо знайомити дітей із призначенням світлофора; вчити бути старанним пішоходом; виховувати бажання дотримуватися ПДР.

Література: Авдєєва Н. Н. Безпека на вулицях / Н. Н. Авдєєва. - М.: ТОВ «Видавництво АСТ - ЛТД», 1997.

1. Д/і «Збери світлофор». Ціль: закріплювати навички організованої поведінки на вулиці.

2. Д/і «Запали вогник». Мета: вміння розрізняти кольори світлофора та називати їх.

1. П/і «Найуважніший»

Ціль: закріпити вміння діяти в залежності від сигналу світлофора.

2. П/і «Світлофор».Ціль: вміння точно виконувати команди.

3. П/і «Кольорові автомобілі».Мета: вправляти дітей у вмінні реагувати на колір, розвиваємо увагу, закріплюємо ПДР.

1. Розучування уривка вірша З. Михалкова «Світлофор»

Ціль: закріпити знання дітьми сигналів світлофора, розвивати пам'ять дітей.

2. Читання віршів М. Сорокіна «Перекресток».

1. Розмова «Для чого потрібний світлофор?» Мета: продовжуємо говорити про призначення світлофора та його три кольори.

2. Малювання «Світлофор». Ціль: підводити дітей до зображення предметів округлої форми.

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Квітень

Тема: "Подорож на транспорті".

Ціль: систематизувати знання дітей про те, що подорожувати можна літаком, поїздом, автомобілем, пароплавом. Формування навичок безпечної поведінки дітей на дорозі.

Література: Правила дорожнього руху. Молодша та середня групи./Л. Б. Піддубна.

1. Сюжетно - рольова гра "Автобус". Мета: формувати вміння взаємодіяти у сюжетах із двома дійовими особами.

2. Д/і «Знайди та покажи». Ціль: розвиток уваги, пам'яті.

1. П/і "Ми машини"

2. Фізмінка «На вулиці машини».

1. Читання Є. Кузьмін «Мої машинки»

2. Читання В. Лясковський «Якщо ви виховані»

1. Спостереження автомобілів на дорозі. Ціль: нагадати, що автомобіль це небезпека. Правила переходу через дорогу.

3. Ліплення «Машинка». Мета: продовжувати вчити дітей ліпити з пластиліну предмети, які з кількох частин.

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Травень

Тема: "Наша вулиця".

Ціль: уточнити уявлення про тротуар, вулицю, дорогу, легковий, вантажний, пасажирський транспорт. Розвивати у дітей увагу, мислення, мовлення

Література: Т. І. Данилова «Програма "Світлофор". Навчання дітей дошкільного віку ПДР».

1. Сюжетно - рольова гра "Транспорт". Мета: формувати вміння взаємодіяти у сюжетах із двома дійовими особами.

2. Сюжетно – рольова гра «Ми – пішоходи».

1. П/і "Ми машини"

Мета: вчити дітей імітувати рух та гудіння мотора, «їздити» дорогою, не виїжджаючи на тротуар.

2. П/і «Горобці та кіт». Мета: розвивати вміння виконувати нескладні рухи.

1. А. Барто «Вантажівка».

2. Є. Кузьмін "Мої машинки".

3. В. Лясковський «Якщо ви виховані».

1. Загадування загадок про ПДР. Ціль: розвиток мислення.

2. Ситуативна розмова "Що я бачив на вулиці". Мета: продовжувати знайомити із найближчим оточенням.

Література:

1. Авдєєва Н. Н. Безпека на вулицях / Н. Н. Авдєєва. - М.: ТОВ «Видавництво АСТ - ЛТД», 1997.

2. Гарнишева Т. П. Як навчити дітей ПДР? Планування занять, конспекти, кросворди, дидактичні ігри. – СПб.: ТОВ Видавництво «Дитинство – прес», 2011.

3. Данилова Т. І. «Програма "Світлофор". Навчання дітей дошкільного віку ПДР». - СПб.: ТОВ Видавництво "Дитинство - прес", 2011.

4. Колдіна Д.: Ліплення з дітьми 3-4 років. Конспекти занять

5. Від народження до школи. Орієнтовна основна загальноосвітня програма дошкільної освіти / За ред. Н. Є. Веракси, Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої. – К.: МОЗАЇКА-СИНТЕЗ, 2012.

6. Перспективне планування виховно – освітнього процесу за програмою «Від народження до школи» за ред. Н. Є. Веракси, Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої. Друга молодша група / авт.-упоряд. Н. А. Атарщикова, І. А. Осіна,Є. В. Горюнова. - Волгоград: 2011.

7. Правила дорожнього руху. Молодша та середня групи./Л. Б. Піддубна. - Волгоград: ВТД "Корифей".

8. Правила дорожнього руху для дітей дошкільного віку/Упоряд. Н. А. Извекова, А. Ф. Медведєва, Л. Б. Полякова, А. Н. Федотова.; За ред. Є. А. Романової, А. Б. Малюшкіна. - М.: ТЦ Сфера, 2006.


Конспект відкритого заняття з правил дорожнього руху у другій молодшій групі
«Маленькі друзі світлофора»
Ціль:
Розширювати уявлення дітей щодо правил дорожнього руху. Закріплювати знання дітей про роботу світлофора, розвивати орієнтування у просторі, вміння діяти за сигналом; розвивати у дітей розмовну мову. Формувати навички дотримання правил дорожнього руху: зелений-іди, червоний – стій.
Освітні завдання: Дати дітям знання про те, де і як потрібно переходити вулицю, ознайомити зі спеціальними знаками – покажчиками пішохідних переходів, ввести в активний словник дітей слово «перехід».
Поглибити знання дітей про види пасажирського транспорту, їх звуконаслідування.
Закріпити знання дітьми основних кольорів (червоний, жовтий, зелений).
Розвиваючі: [ Завантажте файл, щоб переглянути посилання ], мислення, пам'ять, увага.
Виховні: Виховувати вміння бути ввічливими, уважними щодо один одного
Словникова робота: Ввести в активний словник дітей слова «пішохідний перехід» («зебра»), «вулиця» та активізувати вживання слів: «автобус», «поїзд», «машина», «літак», «світлофор».
Методи та прийоми: Розгляд ілюстрацій, [Скачайте файл, щоб переглянути посилання], читання художніх творів, створення ігрової ситуації (інтерес).
Попередня робота з дітьми: Розгляд ілюстрацій із серії «Правила дорожнього руху», читання творів художньої літератури.

Хід заняття:
Вихователь вітається, читає вірші та показує рухи, діти повторюють.
- Здрастуйте хлопці! Давайте ми привітаємось усі разом. Зробимо ми це так!
Привіт сонце! (Руки розводимо в бік як промені сонця) Привіт небо! (Піднімаємо руки вгору, прямі) Привіт, вітерець, трава! (розгойдуємо ручками з боку в бік, сідаємо навпочіпки) Здрастуйте мої друзі! (махаємо ручкою – привіт)
Вихователь:
Сьогодні я хотіла з вами провести дуже незвичайне заняття з Правил Дорожнього Руху. Ви вже навчилися грати з машинами, водити їх.
Водії та дорослі та діти повинні знати правила дорожнього руху, щоб на дорогах не було аварій. Діти, скажіть мені, який знак допомагає нам переходити через дорогу?
Діти:
Пішохідний перехід.
Вихователь:
Правильно, хлопці.
Всім знайомі смужки
Схожі на зебру
Знають діти, знає дорослий
Знай, що тільки перехід
Від машин тебе врятує.
Якщо ти поспішаєш у дорозі
Через вулицю пройти,
Там йди, де весь народ
Там де знак пішохідний перехід.
(стукіт у двері.)
Вихователь:
Хто там?
Листоноша:
Листоноша Пєчкін. Вам посилку приніс.
Ведуча: Дякую тобі, листоноша Пєчкін. Діти, подивимося, від кого ж це посилка?
(Беруть посилку та знаходять конверт з адресою дитячого садка читаємо дітям).
«Шлю посилку Вам друзі,
У мене всього три очі,
Різнокольорові вони
Яким оком підморгну,
Що вам робити підкажу»
Вихователь:
Хлопці, від кого це посилка?
Діти:
Від світлофора.
Вихователь:
Правильно хлопці. Це посилка від світлофора. (Достає з коробки світлофор)
Хлопці, а там ще лист лежить, давайте його прочитаємо.
Лист від світлофора.
Дорогі хлопці у мене трапилося лихо. Мої сигнали світлофора зламалися та розбіглися. Прошу Вас допомогти. Жовтий вогник світлофора я знайшов, а Вам треба знайти зелений та червоні вогники.
Вихователь:
Діти допоможемо світлофору знайти його вогники.
Ми з Вами відправимося в різнокольорову країну веселих вогників і спробуємо відшукати зелений та червоний вогник. Щоб нам потрапити до різнобарвної країни і не заблукати, треба виконати кілька завдань:
1 – пройти по «зебрі» (переступаємо через смужки білого паперу.)
2 - Світлофор.
(Стрибки по зелених кружках. На підлозі лежать кружки червоного, жовтого, зеленого кольорів, переходити можна тільки по зелених кружках.)
Зелений вогник -
Привіт, діти! Я вже Вас зачекався.
Ви, напевно, хочете стати справжніми пішоходами і знати правила дорожнього руху. А яке найголовніше правило?
Діти:
Бути уважними! Ніколи не поспішати!
Зелений вогник -
Ось я зараз перевірю, які ви уважні.
Є в мене для вас гра, у неї зіграємо, дітлахи!
Проводиться гра
«Збери машинку».
Вам пропонується скласти із частин ціле. Назвати вид транспорту та колір.
Зелений вогник –
Ось у мене в руках листи із зображенням дороги, річки, неба.
У вас картки із зображенням різних видів транспорту. Ви повинні знайти місце, де пересувається транспорт, зображений на картці.
Зелений вогник – Молодці все впоралися із завданнями. Чим мені вас, друзі нагородити? За увагу та старання я хочу вам подарунок вручити! Це зелений сигнал світлофора.
Вихователь:
Хлопці, давайте попрощаємось із зеленим вогником, скажемо спасибі йому!
Вихователь:
А зараз ми вирушимо в гості до червоного вогника. У різнобарвну країну ми поїдемо автобусом.
Я буду водієм, а ви – пасажирами. Сідайте на стільці і повторюйте за мною.
Їдемо-їдемо машиною (руки тримають кермо)
Натискаємо на педаль (рухають стопою ноги)
Газ вмикаємо вимикаємо-(рухають рукою)
Уважно ми дивимося вдалину (вдивляються вдалину)
Двірники зчищають краплі (руками роблять кругові рухи)
Праворуч – ліворуч – чистота!
Вітер волосся ерошить (руками ерошат волосся)
Ми шофери хоч куди!
Ось ми й приїхали з вами в гості до червоного вогника.
Червоний вогник
- Привіт, діти! Я червоний вогник, найважливіший колір вогнища, пожежі. Як мене побачать люди – знають, що попереду тривога, небезпека.
Хлопці, а ви знаєте кольори.
Діти
- Так.
Червоний вогник:
Зараз перевіримо та зіграємо з вами у дидактичну гру.
(Проводиться Д/І «Чудовий мішечок».)
Діти дістають предмети з мішечка (яблуко, помідор, кульки червоні та зелені, машинки, кубики) діти розкладають у 3 кошики червоного, жовтого та зеленого кольору всі предмети.
Червоний вогник:
Хлопці, а ви знаєте сигнали світлофора? Назвіть їх?
Діти
Червоний, жовтий, зелений.
Вихователь: Потрібно слухатись без суперечки
Вказівок світлофора.
Потрібно правила руху
Виконувати без заперечення
Червоний – стій
Жовтий – чекай
А зелений - проходь!
Вам сподобався цей вірш?
Хочете пограти із сигналами світлофора?
Діти стають у коло
Вихователь піднімає
Червоний круг-діти стоять
Жовте коло- ляскають у долоні
Зелене коло- крокують.
Вихователь: Ось як ми весело пограли! А тепер давайте згадаємо вірші про світлофор.
1-я дитина: Червоне світло, червоне світло
Це означає – ходу немає.
Це – стоп, зупинись,
Це означає – стережись.
2й – дитина:
Якщо жовте світло у віконці,
Почекай ще трохи.
Почекай ще трохи - трохи
3й – дитина:
Світло зелене з'явилося
Перехрестя пожвавішало.
Став вільним перехід
Сміливо рухайся вперед.
Червоний вогник –
Які ви молодці.
Вихователь:
Запам'ятайте хлопці, не можна переходити дорогу на червоне світло.
Ось і закінчилася наша подорож. Давайте разом попрощаємось.
Вихователь розповідає вірш та показує рухи, діти повторюють.
Вірш:
Дружно плескаємо руками, (діти ляскають у долоні) Разом топаємо ногою. (тупають ногою) До побачення сказали, (говорять до побачення) І рукою помахали. (махають рукою)
Вихователь:
Діти, світлофор приготував для вас подарунки (роздає повітряні кулі)

Конспект заняття з ПДР у другій молодшій групі. «Правила дорожні знати кожному належить»

Вихователь Гнізділова Марія Сергіївна

Опис матеріалу:

Пропоную вам конспект безпосередньої освітньої діяльності на тему «Правила дорожні знати кожному належить» для дітей 3-4 років, цей матеріал буде корисним педагогам дошкільної освіти другої молодшої групи. Це пізнавальне заняття спрямоване закріплення уявлень дітей про правила дорожнього руху.

Обладнання та матеріали: дві ляльки, зображення дорожніх знаків, телевізор, дидактична гра «Горобці та автомобілі» .

Цілі:

  • Дати дітям знання про те, де і як потрібно переходити вулицю, ознайомити зі спеціальними знаками - вказівниками пішохідних переходів, ввести в активний словник дітей слово «перехід» .
  • Знайомити дітей із правилами безпечної поведінки на дорогах, розвивати пізнавальні здібності, мовлення, розширювати орієнтування у просторі, домагатися відповідей дітей на поставлені питання, викликати інтерес до навчання правил дорожнього руху
  • Пояснити дітям те, що на вулицю потрібно виходити тільки з дорослими, виховувати в дітях такі якості, як доброзичливість, уважність, чуйність, самостійність, допитливість

Хід заняття:

Вихователь: Здрастуйте, діти! Ой, хтось стукає до нас, давайте подивимося, хто це. (Вихованець вносить ляльок Машу та Катю.)Хлопці, до нас у гості прийшли ляльки Маша та Катя. Коли вони до нас йшли в гості, то мало не потрапили в халепу на дорозі. Вони ще малі і зовсім не знають, як правильно переходити дорогу і де її переходити. Покажемо та розповімо нашим лялькам, де треба переходити дорогу? Діти (хором): Так!

Вихователь: Дорога потрібна для машин?

Вихователь: Правильно, дорогою їдуть машини. А скажіть, чи можна грати на дорозі та переходити її, де хочеш?

Діти: Ні!

В. Правильно. Згадаймо, як називають людей, що йдуть вулицею?

Д. Пішоходами.

В. Молодці! Скажіть, а пішоходи повинні дотримуватися правил дорожнього руху?

В. Звісно! І ми з вами ці правила вчимо. А переходити проїжджу частину ми маємо у спеціально відведених місцях і там, де встановлено знак "Пішохідний перехід". Він встановлюється у місці переходу проїжджої частини, поруч із розміткою пішохідного переходу, така розмітка називається "зебра".

Цей знак зовсім не складний,

Але зате такий надійний,

Допомагає він у дорозі

Нам дорогу перейти.

Д. Цей знак називається "Пішохідний перехід".

З. Давайте ще раз повторимо, як ходять пішоходи?

(спокійним кроком, по … тротуару, праворуч, щоб не заважати іншим пішоходам, які йдуть назустріч. Але нам потрібно перейти на інший бік. Як бути?)

Д. Перейти дорогу пішохідним переходом.

В. Правильно. Дорогу треба переходити у спеціальному відведеному місці і лише на зелений сигнал світлофора. А як інакше називають знак "пішохідний перехід" ?

В. А чому?

Бо у зебри теж смужки чорна і біла.

Вихователь: Так, це правильно! А ось я знаю, що Маша та Катя до нас у гості дуже поспішали і перебігли через дорогу в недозволеному місці. Чи можна це робити?

Діти: Ні!

Вихователь: Запам'ятайте, Маша та Катя, і ви, хлопці: ходити через дорогу не пішохідним переходом небезпечно для життя!

Фізкультхвилинка "В дорозі"

Їдемо, їдемо ми додому
На машині легковий.
(Рухи, що імітують поворот керма)
В'їхали на гірку: хлоп!
(руки вгору, бавовна над головою)
Колесо спустилося: стоп.
(Руки через сторони вниз, сісти)

Вихователь: Які ви молодці! А зараз хлопці давайте подивимося мультфільм про правила поведінки на дорозі.

Діти: Давайте!

Вихователь: Молодці! Давайте ще раз повторимо Маші та Каті: де треба переходити дорогу?

Діти: Пішохідним переходом.

Вихователь пропонує дітям пограти у гру «Горобці та автомобілі» . Гра повторюється за бажанням дітей 2-3 рази.

Вихователь ставить дітям питання закріплення отриманих знань: Отже, чи можна грати на дорозі? (Ні). Правильно молодці, на дорозі ми не можемо грати, оскільки це небезпечно для нашого життя. А тепер скажіть мені, де треба переходити дорогу? (Пішохідним переходом). Цілком вірно, дорогу ми переходимо лише у спеціально відведених місцях для пішоходів. Чи можна переходити дорогу в недозволеному місці? (Ні). Молодці це небезпечно для нашого життя і є порушенням правил дорожнього руху. Тепер ми з хлопцями впевнені, що ви Маша та Катя не порушуватимете правила дорожнього руху і будете грамотними пішоходами, як ми з хлопцями. Спасибі до побачення.

"Конспект дозвілля з ПДР у другій молодшій групі "Не грай на дорозі"

Панкратова Антоніна Дмитрівна

МБДОУ "ДС "Дзвіночок", ЯНАО, Тюменська область, Пуровський район, п.Пурпе

Ціль:Створити в дітей віком радісний настрій. Уточнити знання дітей про різні види транспорту, про сигнали світлофора. Розширювати словниковий запас дітей. Розвивати швидкість, увагу, спритність у грі, удосконалювати координацію рухів. Виховувати доброзичливість.

Матеріали:ілюстрації із зображенням різних видів транспорту, оформлення виставки малюнків, 2 керма, вантажівки та кубики, коляски з ляльками, круги червоного, жовтого, зеленого, кольору, «погаслий» світлофор, пішохідний перехід, пам'ятки за кількістю дітей.

Персонажі:Світлофор та Зайчик.

Хід заходу

Світлофор:Здрастуйте, хлопці! Зараз я вам прочитаю вірш, а ви уважно послухайте і скажіть про що він.

На вулиці нашої машини, машини,

Машини малюка, машини великі.

Гей, машини, повний хід!

Поспішають вантажні, фирчать легкові.

Поспішають, мчать, наче живі.

У кожної машини справи та турботи.

Машини виходять із ранку на роботу.

Про що я прочитала вам вірш? (Про машини) .

Звучить музика і до зали входить Зайчик і плаче.

Світлофор:Що з тобою, Зайчику?

Зайчик:У мене луснув м'яч. Я грав на дорозі і мій м'яч потрапив під машину.

Світлофор:Хлопці, чи можна грати на дорозі, вибігати на неї?

Діти:Ні! Дорогою їздять машини і можуть задавити людину.

Світлофор:Правильно! Запам'ятай, Зайчику, і ви, хлопці: грати на дорозі небезпечно для життя! Ти, Зайчику, ще маленький і зовсім не знаєш, як треба поводитися на дорозі. Допоможемо йому?

Діти: (хором) Так!

Світлофор:Подивіться, будь ласка, які малюнки намалювали хлопці до сьогоднішнього свята. (Малюнки старших дітей на тему «Кольорові машинки їдуть по доріжці»).

Діти:Машини їдуть дорогою.

Світлофор:Ось які ви великі, розумні діти! Чи знаєте ви, які бувають машини?

Діти:Великі та маленькі.

Світлофор:Правильно! А давайте подивимося на ці машини. Що то за машини?

Діти:Це вантажна, а це легкова.

Світлофор:Молодці! Давайте ще раз повторимо: це - вантажна машина, вона возить вантажі (пісок, дрова, цегла); це легкова машина - на ній тато привозить дитину до дитячого садка; це автобус, він возить людей, у нього може поміститися багато народу - всі ми з вами!

Світлофор:А що має машина? З яких частин складається машина?

Діти: Колеса, кермо, кабіна, кузов.

Світлофор:А чи вміє машина співати? Як вона співає? Бі-бі-бі!

Діти співають пісню "Машина".

Світлофор:

У світлофора віконець три:

При переході ними подивися.

Якщо у віконці червоний горить:

«Стій! Не поспішай! »- Він тобі каже.

Червоне світло - йти небезпечно,

Не ризикуй марно.

Якщо раптом жовте спалахне віконце,

Стривай, стривай трохи.

Якщо у віконці зелений горить,

Зрозуміло, що шлях пішоходу відкрито.

Зелене світло спалахнуло раптом,

Тепер ми можемо йти.

Ти, світлофоре, добрий друг

Шоферам та перехожим.

Гра «Запали світлофор».

Для проведення гри буде потрібно «згаслий» макет світлофора та круги червоного, жовтого та зеленого кольорів.

Трьом дітям даються в руки кола. Їм треба "запалити" світлофор. Інші діти перевіряють правильність виконання завдання, при необхідності виправляють.

Діти: Ми качаємо, ми качаємо,

Повітря в шини надуємо.

Перевіряємо щоразу

І аварій у нас немає.

Проводиться гра «Перевези вантаж».

Діти перевозять кубики на вантажних доїжджаючи до обруча (будівлі) .

Діти: Пасажири, поспішайте,

По два поряд сідайте.

За кермом сидить водій.

Дивиться він на світлофор.

Діти: Світить червоний світлофор:

Немає проїзду - стій водій.

Світить жовтий - значить чекай,

Світло зелене попереду.

Шофер натискає на педаль

І машина мчить у далечінь.

Гра «Світлофор».

Діти стають біля стільчиків. У руках у виховательки три гуртки. Один кружок жовтого кольору, інший – зеленого кольору, третій кружок червоного кольору. Вихователька пояснює правила: якщо вона піднімає червоний гурток, то всі діти мають стояти на місці, якщо показує жовтий гурток, усі мають плескати, якщо зелений, то діти повинні марширувати на місці.

Діти: Дорогу так переходжу:

Спочатку ліворуч дивлюся

І, якщо немає машини,

Іду до середини.

Потім дивлюся уважно

Направо обов'язково

І, якщо немає руху,

Крочу без сумніву.

Гра "Перейди через дорогу".

Дівчата з візками переходять дорогу. Доходять до дороги, дивляться ліворуч, праворуч і переходять.

Діти: Стоп, Машина!

Тихіше Хід!

Дорогою пішохід.

Він дорогу переходить

Доріжкою «Перехід».

Світлофор: Через вулицю, друже,

Не біжи навскіс,

А без ризику та клопоту

Там йди, де перехід.

Зайчик: Я зрозумів! Треба "зебру" пошукати і тоді по ній крокувати. "Зебра" - шлях для пішохода, смугастий знак проходу.

Світлофор: Правильно, Зайчик.

Зайчик і діти переходять дорогу пішохідним переходом.

Гра «Горобці та автомобіль».

Світлофор: Зайчику, ти запам'ятав, як треба поводитися на дорозі?

Біля дороги не грай,

На неї не вибігай,

Раптом спіткнешся, впадеш-

Під колеса потрапиш.

Зайчик: На вулиці будьте уважні, діти!