Antrosios jaunesniųjų grupės atviros Kelių eismo taisyklių pamokos santrauka „Mažieji šviesoforo draugai. Kelių eismo taisyklių atviros pamokos santrauka antroje jaunesniųjų grupėje Eismo taisyklės II jaunesniųjų klasių grupėje.

Jelena Koverdyaeva
Pamokos užrašai antrajai jaunesniajai kelių eismo taisyklių grupei „Eismo taisyklių pamoka“

TIKSLAS: Įtvirtinti vaikų žinias apie kelių eismo taisykles, gatvės taisyklės gavo toliau klases per emocinį suvokimą, žaidimo veiklą.

Užduotys:

Stiprinti vaikų žinias apie šviesoforas: jo reikšmė, šviesos signalai pėsčiųjų taisyklės.

Sustiprinkite savo žinias apie pagrindines šviesoforų spalvas (raudona, geltona, žalia). Žodyno plėtimas žodžius: Šviesoforas, Zebra.

Vaikams įsisąmoninkite, kaip gali baigtis pažeidimas eismo taisykles, prisimink apie zuikį, kurį partrenkė tramvajus ( "Aibolitas" K. I. Čukovskis)

Preliminarus darbas:

Kalbėkite apie transportą, kiek jo yra, apie miestą, apie jį kelių. Žiūrint į plakatus kelio ženklai, didaktiniai žaidimai ir vaidmenų žaidimai ( "Šviesoforas") pagal kelių eismo taisykles. Situacijų aptarimas vaizdiniame kelių eismo taisyklių skydelyje. Mįslės šia tema.

Įranga klases: pasakos herojaus atvaizdas "Šviesoforas", plakatai „Mūsų miesto gatvė“, transporto priemonių nuotraukos, kortelės su atvaizdu kelio ženklai, plakatas "Transporto priemonės". Didaktinis žaidimas „Surink šviesoforą“, kilimėlis "zebras".

Pamokos eiga.

Auklėtojas:

Vaikinai, pas mus atvažiavo šviesoforas ir jis pažiūrės, kaip tu ir aš žinome Kelių eismo įstatymai ir ar mes visada juos įgyvendiname.

Padeda ilgai

Mūsų draugas vaikams yra šviesoforas

Aiškina be streso

Vaikams eismo taisykles.

Klausyk ir prisimink

Ir visada jų laikykitės.

Auklėtojas: – Mes su jumis kasdien einame į darželį ir visada einame kelias, atsitinka ne vieną kartą. Kiekvienas turėtų tai žinoti kelias Jie kerta tik pėsčiųjų perėją, kaip mes ją vadiname? - "zebras".

(Vaikai sudaro dvi komandas ir žaidimas prasideda "Šviesoforas")

Prisiminti eismo taisykles

Kaip daugybos lentelė

Raudona šviesa – nepraeiti

Geltona – ruoškis

Ir žalia visiems vaikinams,

Greitai paspartink!

Padėkite kilimėlį - "zebras" prieš vaikus ir siūlo judėti kelias su šviesoforais, rodantis pakaitomis raudoną, geltoną, žalią šviesoforo ratą.

Pro šalį einantys vaikai "zebras" užimti savo vietas.

Žaidimas "Automobiliai"

Auklėtojas: – O dabar iš pėsčiųjų pavirsime vairuotojais, taip pat eisime iš paskos šviesoforo taisyklės

Paskirstykite žaislinius vairus ir vaikus pagal komandą "žalias" pradėti judėjimas, pagal komandą "raudona" sustabdyti "geltona"- "buzz". Žaidimas žaidžiamas kelis kartus.

Vaikai užima savo vietas.

Auklėtojas: - O dabar pakalbėsime apie tikrą transportą. Vaikinai, man reikia pagalbos! Turiu daug nuotraukų, kuriose vaizduojami automobiliai, laivai, lėktuvai, bet nežinau, kaip visa tai pavadinti vienu žodžiu! (transportas)

Vaikų atsakymai.

Mokytojas rodo paveikslėlius, vaizduojančius įvairias transporto rūšis, vaikai vardus taria choru (autobusas, automobilis, traukinys, laivas, lėktuvas ir kt.)

Auklėtojas: - Šauniai padirbėta! Visi sakė Teisingai. O dabar mes jums papasakosime ir eilėraščiuose parodysime apie tas transporto rūšis, apie kurias žinome.

Pirštų gimnastika.

Vaikai sėdi, taria žodžius choru ir gestais. Eilėraščiai išmokstami iš anksto.

"Laivas"

Upe plaukia laivas. suglaustos rankos

Jis plaukia iš toli. žvilgtelėti į tolį

Laive yra keturi

Labai drąsus jūreivis. rankas į šonus

Jie turi ausis viršugalvyje, prideda rankas prie galvų

Jie turi ilgas uodegas. rodyti ilgį.

Ir tik katės jiems yra baisios,

Tik katės ir katės! Rankose matosi įbrėžimai.

"Vairuotojai"

Važiuojam, važiuojam, susikibom už rankų "vairas"

Paspauskite pedalą, judinkite kojas

Įjunkite ir išjunkite dujas, pajudinkite ranką

Įdėmiai žiūrime į tolį. žvilgtelėti į tolį

Valytuvai nuvalo lašus rankomis ir atlieka sukamuosius judesius. judėjimas

Dešinė – kairė – švaru!

Vėjas rausina tavo plaukus, rankos sukausto plaukus

Esame vairuotojai bet kur!

Situacijų, kurios gali atsirasti, svarstymas kelių eismo taisyklių skydelyje. Diskusija. Išvada.

Apibendrinkite su vaikais klases, padėkoti vaikams už nuveiktus darbus.

Publikacijos šia tema:

Antrosios jaunesniųjų grupės kelių eismo taisyklių integruotos pamokos „Kaip Kolobokas išmoko kelių eismo taisykles“ santrauka! Savivaldybės ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Bendraus tipo darželis Nr. 122“ Integruotos pamokos konspektas apie.

Programos turinys: plėsti vaikų žinias apie elgesio gatvėje taisykles; supažindinti su pėsčiųjų pareigomis ir kelių eismo taisyklėmis.

Kelių eismo taisyklių pamokos vyresniųjų grupėje santrauka „Žinome visas be išimties kelių eismo taisykles“ Pamokos tikslas. Toliau supažindinti su kelių eismo taisyklėmis, išmokyti jas praktiškai pritaikyti įvairiose situacijose. Ugdykite mąstymą.

Tikslas: stiprinti vaikų supratimą, kad reikia aiškiai žinoti pėstiesiems, keleiviams ir vairuotojams nustatytas taisykles. Užduotys:.

GCD santrauka apie eismo taisykles „Šviesoforas“ antroje jaunių grupėje Programos turinys: supažindinkite vaikus su pagrindinėmis eismo taisyklėmis. Įtvirtinti žinias apie šviesoforų reikšmę ir reguliavimo taisykles.

Kelių eismo taisyklių pamokos santrauka jaunių mišraus amžiaus grupėje „Trys šviesoforai“ Kelių eismo taisyklių pamokos santrauka jaunesnio amžiaus mišraus amžiaus grupėje. „Trys šviesoforai“. Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias.

Tatjana Pyanzina
Kelių eismo taisyklių ilgalaikis planavimas antroje jaunių grupėje

Kelių eismo taisyklių projektas

MBDOU darželis k/.v "Varpas"

Ilgalaikis planavimas pagal eismo taisykles

2 val jaunesnė grupė

Auklėtojas: Pyanzina T.A.

Tikslas: Vaikų formavimasis jaunesnysis ikimokyklinio amžiaus saugaus elgesio įgūdžiai per susipažinimą su kelių eismo taisyklėmis.

Užduotys:

Supažindinkite vaikus jaunesnysis ikimokyklinio amžiaus su kelių eismo saugumo taisyklėmis;

Su šviesoforu ir jo paskirtimi;

Išmok suprasti šviesoforo signalų reikšmę;

Ugdykite pagrindinius saugaus elgesio kelyje įgūdžius.

rugsėjis

1. Tikslinis ėjimas „Pažinti gatvę“ Suteikite idėją apie gatvę, kelią, šaligatvį, automobilius, pagrindines elgesio gatvėje taisykles. Darželio teritorija

2. Pokalbis "Kur mes laikomės?" Suteikite vaikams idėją, kad automobiliai važiuoja šaligatviu, o žmonės eina tik šaligatviu. Iliustracija "Gatvė"

3. Kognityvinis vystymasis.

„Platus kelias“ Išmokykite vaikus nutiesti platų taką (raudoną, dėti plytas vienas šalia kitos su ilgu siauru kraštu, mokyti žaidimo veiksmų (kelionė pas zuikį už morkų) Statybinė medžiaga

4. Iliustracijų žiūrėjimas

„Susipažinimas su automobiliu“.

Pateikite koncepciją, kad visi automobiliai yra transportas, kad transportas gali būti skirtingas. ugdyti vaikų žinias apie įvairias automobilio dalis / saloną, ratą, vairą Automobilis-žaislas, iliustracijas "Automobiliai".

Nr. Tema Paskirtis Metodinė pagalba

1. Pirštų žaidimas "Kas atvyko?" Lavinti smulkiąją pirštų motoriką ir kalbą. Pirštų žaidimų kortelių rodyklė.

2. P. žaidimas „Žvirbliai ir mašina“ Išmokite šokinėti ant dviejų kojų, išlaikyti pusiausvyrą, bėgti viena kryptimi, neatsitrenkdami vienas į kitą. Žaislinis vairas, kaukės "Žvirblis".

3. Keleivių ir krovinių vežimo stebėjimas Sutvirtinti sampratą, kad be keleivinio transporto yra ir krovininis transportas, apibūdinti kiekvieno iš jų pagrindines dalis ir paskirtį.

4. Vaidmenų žaidimas "Vairuotojai" Supažindinti vaikus su transporto vairuotojų veiksmais. Šviesoforo modelis, šluostė "zebras", žaisliniai automobiliai.

Nr. Tema Paskirtis Metodinė pagalba

1. Dainos klausymas „Linksmieji keliautojai“(M. Starokadomsky, Ugdykite klausos suvokimą, skatinkite teigiamą emocinę nuotaiką.

garso įrašas

2. Kognityvinis vystymasis

"Sunkvežimis" Lavinti kalbos aktyvumą, dėmesį, atmintį, smulkiąją motoriką. Ugdykite rūpestingą požiūrį į žaislus. Mokytis

nuosekliai vykdykite statybas, kontroliuodami savo veiksmus, tolygiai išdėstydami dalis, mokydami žaisti su pastatais. Santrauka, iliustracijos "Sunkvežimis", žaislai.

3. Kalbos raida

A. Barto skaitymas

"Sunkvežimis".

Didaktinis žaidimas

„Parodykime lokiui, kaip

reikia atsargiai ridenti lėles automobilyje“ Ugdykite dėmesį. Supažindinkite vaikus su transportu. Mokyti dėmesio -

Skaitant eilėraštį patartina klausytis mokytojo. Išmokite užbaigti žodžius ir frazes. Praktikuokite įvardijimą

transporto. Pagerinkite kalbos klausą. Anotacija, iliustracijos A. Barto eilėraščiui "Sunkvežimis", žaislas - meškiukas, mašina.

4. Meninė ir estetinė raida

„Lygiu keliu...“ Išmokite naudoti dažus. Išmokite brėžti tiesias linijas. Padėkite lokiui teisingai vairuoti sunkvežimį. Abstraktus, medžiaga: A-4 lapai su rašomosios mašinėlės paveikslu, juodas guašas, šepetys, puodelis su vandeniu, servetėlė. Meškiuko žaislas.

Nr. Tema Paskirtis Metodinė pagalba

1. Pokalbis „Įvadas į šviesoforus“ Suteikite vaikams supratimą apie šviesoforo paskirtį ir jo signalus Šviesoforo išdėstymas.

2. Didaktinis žaidimas "Šviesoforas"Įtvirtinti vaikų supratimą apie šviesoforo paskirtį ir jo signalus;

Stiprinti vaikų supratimą apie spalvas (raudona, geltona, žalia).

Medžiaga: spalvoto kartono apskritimai (geltona, žalia, raudona);

šviesoforo išdėstymas.

3. Stalo žaidimas

„Surink automobilį“

Stiprinti vaikų supratimą apie transporto rūšis;

Stiprinti vaikų supratimą apie pagrindines automobilių ir sunkvežimių dalis (kėbulas, kabina, vairas, ratai) .

Medžiaga: spalvotos iškirptos transporto rūšių nuotraukos.

4. Pokalbis "Gatvė ir kelias"

Formuoti idėjas apie gatvę ir pagrindines jos dalis; supažindinti su šviesoforais ir jų reikšme Iliustracijos "Gatvė ir kelias"

Nr. Tema Paskirtis Metodinė pagalba

1. Kognityvinis vystymasis

"Sunkvežimis veža Kalėdų eglutę" Ugdykite smulkiąją motoriką ir kalbos aktyvumą. Skatinti domėjimąsi statybomis ir plėsti vaikų idėjas apie žiemą. Sužinokite, kaip kurti nuosekliai. Santrauka, iliustracijos "Sunkvežimis veža Kalėdų eglutę"

2. Istorijos dramatizavimas

I. Pavlova "Automobiliu"

žodžius: mašina, ratai, važiuojam. Padėkite vaikams suprasti pagrindinę prasmę istorija: Jūs negalite palikti draugų bėdoje.

I. Pavlovos knyga "Automobiliu", žaislai Vairas.

3. Didaktinis žaidimas "Kas čia?" Stiprinti vaikų žinias apie transportą. Kortelės "Transportas"

Nr. Tema Paskirtis Metodinė pagalba

1. Kognityvinis vystymasis

„Supažindinti vaikus su šviesoforais“. Supažindinti vaikus su šviesoforais ir jų poveikiu reguliuojant eismą. Sustiprinkite su vaikais žinias apie šviesoforų spalvas – raudoną, geltoną, žalią. Išmokykite vaikus saugiai elgtis gatvėje. Gatvės su pėsčiųjų perėja ir šviesoforo maketas, vaikiškas žaislinis vežimėlis, automobiliai.

Pamokų užrašai.

2. Teatralizuotas spektaklis

"Aš einu, aš važiuoju mašina".

Plėtoti vaikų idėjas apie susisiekimo priemones, intensyvinti jų vartojimą kalboje žodžius: "automobilis", "ratai", "vairas". Teatrinių žaidimų kartoteka, kėdės, žaislinis vairas.

3. Meninė ir estetinė raida.

Taikymas "Sunkvežimis".

Įtvirtinti žinias apie mašinų dalis, lavinti smulkiąją motoriką.

Anotacija, kraštovaizdžio lapas A-4, baigtos mašinos dalys, klijai, šepetys, servetėlė, audinys

4. Vaidmenų žaidimas

„Kelionė į parduotuvę“. Stiprinti žinias apie kelią, gatvę, automobilius. Žaisliniai automobiliai, šviesoforai, zebrai.

Nr. Tema Paskirtis Metodinė pagalba

1. Padarė. žaidimas "Raudona, geltona žalia". Išmokykite vaikus užmegzti ryšius tarp objektų ir reiškinių ir veikti pagal signalus. Medžiaga: apskritimai (raudona, geltona, žalia)

2. E. Motsikovskajos eilėraščio skaitymas "Traukinys".

Toliau pristatyti transportą. Išmokite pasirinkti žaislus, susijusius su transportu. E. Motsikovskio knyga "Traukinys", eilėraščio iliustracijos.

3. Vaidmenų žaidimas „Eisime aplankyti močiutės į kaimą“. Susipažinimas su elgesio transporte taisyklėmis.

Kėdės, žaislinis vairas, bi-ba-bo lėlė "Močiutė"

4. Iliustracijų žiūrėjimas "Susipažinkite su autobusu".

Išmokite atskirti ir pavadinti autobuso/vairuotojo kabinos dalis, keleivių saloną, ratus, vairą Iliustracijos

"Susipažinkite su autobusu".

Nr. Tema Paskirtis Metodinė pagalba

1. Kognityvinis vystymasis

"Kelio ženklai"

Ugdyti žinias apie kelią, kelio ženklus ir jų paskirtį

Abstraktus.

Medžiaga:televizorius su „flash“ kortelės jungtimi, kelio ženklų vaizdai, žaisliniai automobiliai, „Dunno“ žaislas, šviesoforo modelis, spalvoti puodeliai kartono: raudona, geltona ir žalia, magnetinė lenta, stebuklinga dėžutė, daina "Šviesoforas" Muzika ir žodžiai A. Orlovo

2. „Transporto rūšys“. (užsegimas). Svarstymas iliustracijos: autobusas, sunkvežimis, lengvasis automobilis.

Stiprinti vaikų gebėjimą atpažinti ir atskirti įvairias transporto rūšis Kortelės "transportas"

Skaito V. Golovko eilėraštį „Eismo taisyklės“ Skaitydami eilėraštį paaiškinkite, kaip svarbu žinoti kelių eismo taisykles V. Golovko knyga „Eismo taisyklės“

lėlių vaidinimas

„Incidentas miške“ Patikslinkite mintį, kad negalite žaisti kelyje;

Įtvirtinti žinias apie šviesoforo reikšmę;

Sukelkite emocinį atsaką į istoriją. Aktyvus veidai:

Pasakotojas, katė, lapė, gaidys, lokys yra suaugę.

Dekoravimas: miško kirtavietė, bokštas, kelias. Šviesoforas.

Nr. Tema Paskirtis Metodinė pagalba

1. Piešimas ant asfalto "Šviesoforas" Stiprinti gebėjimą piešti geometrines figūras ir šviesoforų spalvų reikšmę. Spalvotos kreidelės

2. Ekskursija į sankryžą ir eismo stebėjimas. Įtvirtinti vaikų žinias apie transportą, pratinti pereiti gatvę "zebras". Ekskursijos santrauka

3. Pramogos:

"Raudona, geltona, žalia"Įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforo paskirtį, supažindinti su ja į dabartinį vaikų žodyną žodžius: transportas, "zebras", pėstieji. Abstraktus "Raudona, geltona, žalia".

Darbas su tėvais siekiant užkirsti kelią eismo įvykiams

Tema Tikslas Laikas

Konsultacija „Suaugusiųjų ir vaikų elgesio kelyje taisyklės“.

Sukurti tėvuose poreikį aktyviau mokytis kelių eismo taisyklių kartu su vaikais; plėsti ir patikslinti žinias apie vaikų saugumo organizavimą maršrute nuo namų iki ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir atgal; ugdyti atsakomybę, ugdyti dėmesį, smalsumą. rugsėjis

„Negyvosios zonos“ keliuose ir "Baltos dėmės"švietime“. Supažindinkite tėvus su koncepcija "mirties zona" ir elgesio šioje situacijoje taisykles. Spalio mėn

Kūrybiškumo paroda „Žalios šviesos relė“.

Įtraukti tėvelius į bendrą kūrybinę veiklą namuose; suaktyvinti vaikų ir tėvų kūrybiškumą lapkritis

Stumdomas aplankas „Tik kartu galime pasiekti rezultatų! Tėveliai! Prisiminti!

Padidinti tėvų žinių lygį kelių eismo taisyklių srityje, parodyti, kad jų elgesys kelyje yra pavyzdys vaikams.

Pokalbis „Aš ir mano vaikas miesto gatvėse“. Padidinti tėvų žinių apie kelių eismo taisykles lygį, nustatyti trūkumus ir pateikti atitinkamas rekomendacijas. sausio mėn

Informacinis stendas apie eismo taisykles šia tema „Pasirūpinkite jaunais keleiviais“. Parodykite tėvams, kad reikia įsigyti vaikišką automobilinę kėdutę saugiam vaikų vežimui Vasaris

Kelių eismo taisyklių priminimas "Mokyk vaikus!".

Plėsti tėvų žinias apie vaikų saugumą kelyje.

Rekomendacijos: „Atspindinti liemenė padidins jūsų saugumą 40 kartų!. Parodykite tėvams, kad vaiko saugumui kelyje būtina įsigyti šviesą atspindintį elementą. Parodykite tėvams, kad vaiko saugumui kelyje būtina įsigyti šviesą atspindintį elementą. Balandis

Informacinis stendas apie eismo taisykles „Jei sėdi ant dviračio, laikykitės taisyklių!. Supažindinti tėvus su dviračio pasirinkimo vaikui taisyklėmis; parodyti, kad reikia laikytis kelių eismo taisyklių. Gegužė

Parengta ir atlikta
mokytojas
O. A. Timofejeva

Programos turinys:

Išplėskite savo supratimą apie aplinką

erdvė.

Toliau supažindinkite vaikus su kelių eismo taisyklėmis.

Išmokite atskirti važiuojamąją dalį nuo šaligatvio, suprasti prasmę

žalias ir raudonas šviesoforo signalas.

Suformuokite pirmines idėjas apie saugų elgesį

keliai (kerta kelią laikant suaugusio žmogaus ranką).

Stiprinti vaikų žinias apie transportą.

Lavinkite smulkiąją motoriką, įtvirtinkite gebėjimą nuo didesnio gabalo atplėšti mažus plastilino gabalėlius, ridenti rutulį ir prilipti prie plokščio pagrindo.

Įranga: iškirpti paveikslėliai „Transportas“, stačiakampiai iš kartono šviesoforams, plastilinas 3 spalvų - raudona, geltona, žalia; autobuso nuotrauka, vairas, kasa, žaidimo „autobusas“ bilietai

Preliminarus darbas:

Kelio stebėjimas, susipažinimas su šviesoforais; stebėti transporto priemones kelyje;

Iliustracijų, vaizduojančių situacijas, nagrinėjimas;

- Šiandien kviečiu jus žaisti į kelionę...

Ką galite naudoti norėdami patekti į kelią? (autobusas, traukinys, lėktuvas).

Kaip visa tai pavadinti vienu žodžiu? (automobiliai, transportas).

– Pažiūrėkite, kiek įvairių automobilių turime! Bet atsitiko taip, kad automobiliai buvo remontuojami ir susimaišė visos dalys. Ar galime padėti surinkti automobilius?

D/žaidimas „Surink automobilius“ (iškirpti paveikslėliai).

Dabar automobiliai paruošti važiuoti.

Kur važiuoja automobiliai?

Kas yra pėstieji?

Kaip vadinasi ta gatvės dalis, kuria eina pėstieji?

Atspėk mįslę, ką šiandien minėsime:

Koks ilgas namas!
Jame daug keleivių.

Visi sėdi vienas šalia kito

Ir jie žiūri pro langus.
Jis nuveža juos į stotį,

Kad niekas nevėluotų

Guminiai ratai,
Varomas benzinu.

(autobusas)

Važiuosim autobusu!

Tačiau norint eiti į kelią, reikia nusipirkti bilietus. Eik prie kasos, Saša bus mūsų kasininkė, o aš kontrolierė.

Vaikai prieina prie kasos ir sako: prašau, duok man autobuso bilietą.

Su bilietais jie įlipa į autobusą, kontrolierius tikrina bilietus.

Kontrolierius: parodyk man savo bilietą.

Vaikai sėdi „autobuse“ (kėdės poromis, viena už kitos, vairuotojas priekyje).

Tai mūsų stotelė. Pats laikas išeiti. Dabar mums reikia kirsti kelią.

– Kaip ir kur galima kirsti kelią?

Ar matote baltas juosteles?

Kelių sankryžoje?

Nuveš per kelią

Pėsčiųjų perėja.

Iš kur žinai, ar gerai eiti?

Kokios spalvos šviesoforai?

Ką turėtų daryti pėstieji degant raudonam šviesoforo signalui?

S. Mikhalkovas

Jei lemputė užsidega raudona,

Taigi pavojinga judėti

Žalia šviesa sako:

"Nagi, kelias atviras!"

Bet kažkas nutiko mūsų šviesoforui! Visi signalai dingo! Ar galime padėti sutvarkyti šviesoforą?

Vaikai prieina prie stalų su kartoniniais ruošiniais ir spalvotu plastilinu. Turite sukurti šviesoforo signalus ir teisingai juos pastatyti ant kartono stačiakampio.

Koks signalas iš viršaus?

Kur yra žalias signalas?

Kas yra per vidurį?

Iš plastilino reikia susukti norimos spalvos rutulį, suploti tarp delnų ir pritvirtinti prie šviesoforo.

Kaip išriedime kamuoliukus? (sukamaisiais judesiais).

Mūsų šviesoforai paruošti!

Dabar galite eiti į kelią!

Žaidimas „Šviesoforas“.

Mokytojas rodo šviesoforo signalus (pakelia kortelę su raudonų arba žalių apskritimų paveikslėliu) – raudoną ir žalią, vaikai eina arba sustoja prie norimo signalo.

Dabar patikrinkime, ar visi vaikai žino kelių eismo taisykles?

Žaidimas „Tu gali - tu negali“

– Paklausiu, ar galima tai daryti, ar ne?

- Bėk keliu...

— Kirsti kelią degant raudonam šviesoforo signalui...

- Eik šaligatviu...

- Žaisk kelyje...

- Pereikite per pėsčiųjų perėją...

- Kerti kelią vienas...

O dabar žaisime žaidimą „Spalvoti automobiliai“.

Vaikams suteikiami skirtingų spalvų vairai, o mokytojas turi atitinkamų spalvų vėliavėles. Davus tam tikros spalvos signalą, pajuda „automobiliai“ su tos pačios spalvos vairais.

– Mūsų kelionė baigėsi. Atgal važiuosime stebuklinga karusele. Vaikai sustoja ratu, žaidžia „Karuselę“.

Vos, vos, vos, vos,

Karuselės sukasi

Ir tada, tada, tada

Visi bėga, bėga, bėga.

Tylėk, tylėk, neskubėk,

Sustabdykite karuselę

Vienas-du, vienas-du,

Taigi žaidimas baigėsi.

Ar jums patiko žaisti kelionę? Ką tu ir aš darėme? (gamino šviesoforą, rinko paveikslėlius, žaidė žaidimus), kartojo kelių eismo taisykles.

Pavadinimas: GCD santrauka apie kelių eismo taisykles jaunių grupėje „Kelių taisyklės“

Pareigos: pirmosios kvalifikacinės kategorijos mokytojas
Darbo vieta: MDOU "Vaikų darželis Nr. 11 Kolokolchik" Tutajevskio savivaldybės r.
Vieta: Tutajevo miestas, Jaroslavlio sritis

Vaikų veiklos rūšys : žaidimai, komunikacinis, pažintinis-tyrimas, grožinės literatūros ir folkloro suvokimas.

Tikslas :

  • Tęsti darbą supažindinant vaikus su miesto keleiviniu transportu – tramvajumi.
  • Stiprinti vaikų supratimą apie šviesoforo paskirtį ir jo signalus.
  • Lavinti psichines operacijas, dėmesį, atmintį, kalbą.

Parengiamieji darbai: pokalbiai, iliustracijų žiūrėjimas, meno kūrinių skaitymas, žaidimai.

Metodai ir technikos: pokalbis, žaidimai.

Įranga: katės žaislas, transportavimo modeliukai, kėdutės, šviesoforo trafaretas kiekvienam vaikui, įvairiaspalviai dangteliai, lankeliai.

Pamokos eiga

Vaikaiįeiti į salę.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien katė Pūkelis turėtų ateiti pas mus.

Pasigirsta beldimas į duris. Ateina mokytoja su katės žaislu.

Pūkas: Na, pagaliau patekau į darželį.

Pedagogas: Pūkas, kas tau atsitiko? Kodėl tavo letenėlė ir galva surištos?

Atsidūręs dideliame ir triukšmingame mieste,
Aš pasimetęs, pasimetęs...
Nežinant šviesoforo,
Beveik partrenkė mašina!
Aplink yra automobiliai ir tramvajai,
Tada staiga važiuoja autobusas.
Jei atvirai, aš nežinau
Kur turėčiau kirsti kelią?

Pedagogas: Vadinasi, nežinai kelių eismo taisyklių?

Pūkas: Kodėl turėčiau juos žinoti? Galiu ir be jų.

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, kodėl jums reikia žinoti kelių eismo taisykles?

Vaikai: Kad nepervažiuotų mašina; teisingai kirsti kelią; žinoti šviesoforus.

Pedagogas: Fluff, ar nori su mumis leistis į kelionę po mūsų miestą?

Bet pirmiausia atspėk mįslę:

Koks stebuklas yra šis namas?
Aplinkui šviečia langai.
Avi guminius batus
Ar jis varomas benzinu? ( autobusas)

Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai. Vyksime su jumis autobusu.

Pažiūrėkime į autobusą. ( vaikams interaktyvioje lentoje rodomas autobuso paveikslėlis)

Vaikinai, pažiūrėkite, autobuse yra langai ir durys. Autobusas važiuoja keliu.

Pasakyk man, kaip turėčiau apeiti autobusą?

Vaikai: Reikia palaukti, kol autobusas išvažiuos iš stotelės ir tik tada kirsti kelią.

Tačiau prieš išvykdami prisiminkime elgesio autobuse taisykles.

Ko negalima padaryti autobuse?

Jūs negalite kramtyti sėklų.

Jūs negalite valgyti ledų.

Jūs negalite bėgti autobusu.

Jūs negalite išlenkti pro langą.

Negalima garsiai šaukti.

Pedagogas: Ką galima ir reikia daryti?

Vaikai: - Reikia ramiai sėdėti.

Reikia pasiimti bilietą.

Reikia laikytis už turėklų.

Pedagogas: Gerai padaryta! Jūs žinote taisykles. Sakykite, ar reikia bėgti į autobusą, jei jis jau uždaro duris?

Vaikai: Ne. Mums reikia palaukti kito autobuso.

Pedagogas: Dabar atsisėskite, mūsų autobusas išvažiuoja. O tu, Pūkuota, atsisėsk su mumis. Užeikite, nespauskite, berniukai, tegul merginos eina į priekį.

(Vaikai sėdi ant kėdžių, išdėstytų viena po kitos).

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite į dešinę, einame pro cirką. Ar tau patinka eiti į cirką? Kas tau patinka cirke? ( vaikų atsakymai).

Dabar pažiūrėkite į kairę, mes einame pro parką. Į kokį parką mėgsti eiti? ( vaikų atsakymai).

(Miesto vaizdų nuotraukos rodomos interaktyvioje lentoje).

(Mokytojas rodo šviesoforą ir skaito eilėraštį)

Jei šviesa raudona
Ant jo krūtinės
Dėl pavojingo signalo
Niekada neik.

Jei su geltona akimi
Šviesoforas mirksi
Pasiruoškite eiti
Jis duoda ženklą.

O kai pakeliui
Dega žalia lemputė
Galite vaikščioti su pasitikėjimu
Sankryža atvira.

Pedagogas: Ir dabar yra užduotis, į kurią reikia atkreipti dėmesį. Šviesoforą reikia išdėstyti iš daugiaspalvių dangtelių, teisingai juos pasirenkant pagal spalvą. Prieikite prie stalų ir būkite atsargūs.

(Vaikai ant stalų iš įvairiaspalvių dangčių išdėlioja šviesoforus. Patikrinkite visus vaikus, pataisykite tuos, kurie padarė klaidų).

Pūkas: Gerai padaryta, vaikinai. Išmokau atpažinti spalvas – raudoną, geltoną ir žalią. Dabar nepainiosiu šviesoforų.

Pedagogas: O dabar žaisime žaidimą „Surask savo namus“.

(Mokytojas duoda vaikams raudonos, geltonos ir žalios spalvos puodelius. Vaikai turi teisingai surasti savo tos pačios spalvos namą (lanką). Žaidimas kartojamas 2-3 kartus).

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Jūs taip pat gerai atlikote šią užduotį. O dabar reikia grįžti į darželį.

(Vaikai sėdi ant kėdžių).

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, prie kokio šviesoforo reikia kirsti kelią?

Vaikai: ant žalios spalvos.

Pedagogas: Su kuo turėtum kirsti kelią? Ar įmanoma išeiti vienam?

Vaikai: kirsti kelią su mama ir tėčiu. Jūs negalite to padaryti vienas.

Pedagogas: Na, mes grįžome į darželį. Vaikinai, ar jums patiko mūsų kelionė? O kaip Pūkas?

Pūkas: Man tai labai patiko, vaikinai. Dabar taip pat žinosiu visus šviesoforus ir kirsiu kelią degant žaliai.

Auklėtojas: Ateik pas mus dar kartą į darželį.

Iki pasimatymo, Fluffy!

(Vaikai atsisveikina ir eina į grupę).

Kelių eismo taisyklių pamokos santrauka pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikams. Mūsų draugas yra šviesoforas

Tema:"Mūsų draugas yra šviesoforas"
Tikslas: supažindinti vaikus su šviesoforais; formuoti idėjas apie pėsčiųjų saugumą kelyje; įtvirtinti žinias apie pagrindines spalvas: raudoną, geltoną, žalią.
Užduotys:
Edukacinis: Aktyvinkite vaikų kalbą, supažindinkite vaikus su šviesoforais ir jų svarba organizuojant saugų eismą keliuose. Pataisykite spalvų pavadinimus (geltona, žalia, raudona).
Sustiprinti vaikų žinias apie šviesoforus.
Išmokite atidžiai klausytis suaugusiųjų ir vienas kito, atsakyti į klausimus.
Vystymasis: Ugdykite nuoseklios kalbos įgūdžius, dėmesį, atmintį, intelektą.
Ugdymas: ugdyti geranoriškumą, reagavimą, norą suteikti pagalbą ir būtinybę laikytis kelių eismo taisyklių.
Žodyno darbas: šviesoforas, žalias, raudonas, geltonas, pėsčiųjų, šaligatvis.
Įranga: žaislinis kiškis, šviesoforo paveikslėlis, šviesoforo šablonai, popieriniai 3 spalvų apskritimai: raudona, geltona, žalia.

Ugdymo sritys:„Kognityvinis vystymasis“, „Kalbos vystymas“,
„Meninis ir estetinis tobulėjimas“, „Fizinis vystymasis“, „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“.

Veiklos rūšys: žaidimai, motorinė, komunikacinė, konstravimo, grožinės literatūros suvokimas, pažintinė ir tiriamoji.

Pamokos eiga:

Paslaptis.
Kas aiškina pėstiesiems
Kaip kirsti kelią
Kas uždega signalus?
Padeda jiems kelyje? (šviesoforas)
Auklėtojas: Vaikai, dabar aš jums užduosiu labai sunkius klausimus. Atidžiai klausykite ir atsakykite kartu.
1. Kaip vadinasi ta gatvės dalis, kuria važiuoja automobiliai? (kelias)
2. Kaip vadinasi ta kelio dalis, kuria eina žmonės? (šaligatvis)
3. Kaip vadinasi asmuo, kuris vairuoja automobilį? (vairuotojas)
4. Kaip vadinasi žmogus, einantis šaligatviu? (pėstysis)
5. Kokie automobiliai važinėja keliu? (automobiliams, sunkvežimiams ir kt.)
Pedagogas: Gerai padaryta!
Tyliu tyla!

Ką aš girdžiu!
Už lango girgžda sniegas!
Kažkas skuba pas mus apsilankyti!
Pasigirsta beldimas į duris. Mokytoja atneša žaislinį kiškį su sutvarstyta letenėle.
- Labas, Bunny. Kas tau nutiko?
- Vaikinai, Zuikis taip skubėjo prie jūsų, kad kirtęs kelią visai nesidairė.
Mokytojas parodo šviesoforo paveikslėlį.
- Zuiki, kaip manai, kas tai?
- Vaikai, Zuikis sako, kad matė šį medį prie kelio. Jis elegantiškas, papuoštas šviesomis, mirksi kaip naujametinė eglutė. Tai reiškia, kad galite šokti aplink jį. Ar tai teisinga? Žinoma ne!
- Vaikai, kas tai yra? (Šviesoforas) .
-Ar kas nors iš jūsų matė šviesoforą? (Taip) .
– Ar žinai, kam to reikia?
– Štai, Zuik, pasiklausyk su vaikinais, kas yra šviesoforas ir kam jis reikalingas.
Mokytojas skaito eilėraštį apie šviesoforus:
Šviesoforas turi tris langus:
Pažvelkite į juos eidami.
Jei lange dega raudona lemputė:
"Sustabdyti! Neskubėk! - jis tau sako.
Raudona šviesa – pavojinga vaikščioti,
Nerizikuokite savimi veltui.
Jei staiga mirksi geltonas langas,
Palauk, palauk truputį.
Jei lange dega žalia šviesa,
Aišku, kad takas atviras pėstiesiems.
Staiga užsidegė žalia šviesa
Dabar galime eiti.
Tu, šviesoforas, esi geras draugas
Vairuotojai ir praeiviai.

Kūno kultūros minutė.
"Vairuotojai"
Eime, važiuojame automobiliu, rankos laiko vairą
Spaudžiame pedalą, judinti kojas
Įjungiame ir išjungiame dujas, pajudinti jų ranką
Įdėmiai žiūrime į tolį. žvilgtelėti į tolį
Valytuvai nuvalo lašus rankomis atlikite sukamuosius judesius
Dešinė – kairė – švaru!
Vėjas sudrasko tavo plaukus, rankos sušukuoja plaukus
Esame vairuotojai bet kur!
- Vaikinai, parodykime Zuikiui, kokius žibintus šviečia mūsų draugas šviesoforas.

Didaktinis žaidimas „Uždekite šviesoforą“
Ant lentos yra du dideli šviesoforo „be šviesų“ vaizdai. 6 vaikams įteikiami tam tikros spalvos puodeliai: raudona, geltona, žalia.
Užduotis: reikia teisingai „uždegti šviesoforą“. Likę vaikai stebi, taiso ir tikrina, ar užduotis atlikta teisingai.
- Vaikinai, Zuikis dabar viską supranta. Su šviesoforais jis nori supažindinti ir savo draugus. Bet kaip jis tai padarys? Juk miške nėra nė vieno šviesoforo. Padėkime miško gyvūnams ir pagaminkime jiems šviesoforus.

Programa "Šviesoforas"
Vaikams išduodamos paruoštos formos šviesoforai ir reikiamų spalvų puodeliai. Pirmiausia jie pasirenka reikiamos spalvos puodelius ir padeda juos ant formos.
Paaiškinę ir parodę šią užduotį vaikai kruopščiai klijuoja savo „žibintus“.


Zuikis sako ačiū, kad jį daug išmokėme. Jis skuba pasimatyti su draugais, bet dabar kelyje bus atsargus. Dar kartą pasakykime, kaip pereiti kelią:
1. Tik kai dega žalia šviesa.
2. Pirmiausia pažiūrėkite į kairę, tada į dešinę.
3. Greitai vaikščiokite, bet nebėgkite.
- Iki pasimatymo, Zuik! Ateik pas mus dar kartą.