Paraiška šviesoforų tema parengiamajame kambaryje. Kelių eismo taisyklių pamokos santrauka darželio vyresnėje grupėje. Šviesoforo gamyba. Paraiškos vyresniems vaikams

savivaldybės autonominė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

2 darželis „Ryabinka“

Integruotos pamokos su parengiamosios grupės vaikais tema santrauka

Parengė: Yarmukhametova R.S.,

mokytojas

Vaivorykštė – 2017 m

Tema: „Mūsų draugas yra šviesoforas“.

Tikslas: „Šviesoforo“ aplikacijos darymas.

Užduotys:

- įtvirtinti kelių eismo taisyklių žinias: šviesoforus, kelio ženklus.

Ugdykite saugaus elgesio miesto gatvėse ir keliuose įgūdžius.

Ugdykite smulkiąją motoriką ir meninį kūrybiškumą;

Vykdydami užduotis ugdykite savarankiškumą.

Metodinės technikos:

Probleminė situacija

Žodinis: meninė raiška (mįslė), pokalbis apie kelių eismo taisykles

Preliminarus darbas:

- vaizdų peržiūra: važiuojamoji dalis, kelio ženklai, šviesoforai

Pokalbis apie saugų elgesį kelyje.

Prietaisai (įranga):

Tamsinti lakštai A3;

Ryžių grūdai "spalvoti";

PVA klijai, šepečiai, servetėlės, šluostė.

Siužetas (žaidimo motyvacija):

Sugedo kelių policijos inspektoriaus draugas šviesoforas, kelyje – avarinė situacija. Jam reikia pagalbos.

Techninės priemonės: projektorius, pristatymas „Kelio ženklai“.

Vaikų pogrupis – 8 žmonės Laiko praleidimas- 30 min.

Pamokos eiga

Mįslės kūrimas.

Tu eini į priekį - jis bėga.

Pažiūri namo – jis bėga.

Kas čia? (kelias)

Pokalbis

Ką galite pamatyti kelyje?

Koks transportas važinėja keliu?

Kur turėtų eiti pėstieji?

Kas gali padėti saugiai pereiti kelią?

Prie kokio šviesoforo galima pereiti gatvę?

O jei nėra šviesoforo, kur kirsti kelią?

reiškiantis „Pėsčiųjų perėją“.

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Kodėl reikia laikytis kelių eismo taisyklių?

Vaikų atsakymai.

Būtina išstudijuoti ir išmanyti kelių eismo taisykles, kad nesukeltumėte pavojaus savo gyvybei ir netrukdytumėte eismui.

Suskamba telefonas, mokytojas pakelia ragelį, kreipia dėmesį į ekraną ir pasirodo kelių policijos inspektorius.

Kelių policijos inspektorius: Sveiki! Esu kelių policijos inspektorius. Palaikau tvarką kelyje. Taigi dabar esu darbe, o mano draugas su šviesoforu turi problemų ir prašo pagalbos. Ar galėtumėte padėti mano draugui sutvarkyti miestą? Geros kelionės! Greitai pasimatysime.

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kas yra kelių policijos inspektorius?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Vaikinai, ar norite padėti inspektoriui ir jo draugui šviesoforą?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Atspėk, kuo mes eisime savo kelionėje.

Paslaptis

Koks stebuklas yra šis keistas namas?

Jame daug keleivių.

Avi guminius batus

Ir važiuoja benzinu.(Autobusas)

Pedagogas: Turiu autobuso bilietus ir dabar išsiaiškinsime, kas kur sės! (vaikai paima bilietų korteles).

Kūno kultūros pamoka „Autobusas“

Pedagogas: Vaikinai, kad galėtume laikytis kelių eismo taisyklių, turime žinoti kelio ženklus.

Viktorina „Kelio ženklai“

Pedagogas: Taigi mes atvykome į miestą. Matai, ką čia pastebėjai? Kas gali atsitikti, jei šviesoforai neveikia?? Vaikų atsakymai.

Ir gana seniai, kai dar nebuvo šviesoforų, buvo tokia profesija kaip eismo reguliuotojas. Jis reguliavo eismą kelyje (sargas). Leiskite man jums parodyti ir išmokyti pagrindinių sargybinių signalų! (Vaikai žiūri ir kartoja judesius).

Draudžiama. Dėmesio. Leidžiama.

Dabar pabandykite viską pakartoti patys!

Pedagogas: Gerai padaryta. Kodėl manome, kad šviesoforai mums padeda keliuose?

Taigi pabandykime sutvarkyti savo šviesoforą.

Programa „Sutvarkykime šviesoforus“

Prie stalo artėjame grupėmis po tris. Ir kiekvienas iš jūsų padės suremontuoti šviesoforus!

Ant kontūro užtepkite klijų:

Pabarstykite ryžiais:

Pedagogas: Kokie jūs visi šaunuoliai, todėl suremontavome šviesoforą.

Ar dabar veiks mūsų šviesoforas?

Vaikai: Taip

Kelių policijos inspektorius: Ačiū vaikinams už pagalbą, veikia visi šviesoforai, saugo visus mūsų miesto gyventojus nuo pavojingų situacijų. Viso gero.

Rezultatas:

Vaikinai, šiandien keliavome, ar pavyko sutvarkyti šviesoforą?

Kodėl mums reikia šviesoforo?

Kas padėjo žmonėms reguliuoti eismą, kai nebuvo šviesoforų?

Kokius eismo reguliuotojo (sargybinio) signalus galite rodyti?

- Kas jums patiko mūsų kelionėje? Vaikų atsakymai.


Nadežda Teryukova

Meistriškumo klasė pagal paraišką"Mano šviesoforas» .

Taikymas iš tradicinių"vaikai" tokios medžiagos kaip spalvotas popierius ir kartonas yra viena iš labiausiai paplitusių ir mėgstamiausių ikimokyklinio amžiaus vaikų metodų. Šios medžiagos leidžia realiau įgyvendinti jų idėjas.

Gamybos metu šviesoforas Turėjau puikią galimybę nepastebimai su vaikais kartoti važiuojamosios dalies kirtimo taisykles,

ir kartu toliau lavinti meninius gebėjimus bei smulkiąją motoriką.

Prieš pradėdamas darbą, paruošiau medžiagų rinkinį, kuris buvo naudojamas gamybos procese. šviesoforas: tinkamų atspalvių spalvotas popierius - žalias, geltonas ir raudonas, baltas kraštovaizdžio popierius; juodas kartonas; paprastas pieštukas; žirklės; pieštukiniai klijai; servetėlė; apvalus daiktas tinkamo skersmens dugnu.

Gaminio šabloną padariau iš kraštovaizdžio popieriaus, pasirodė labai originalus, tada perkėliau ant juodo kartono ir iškirpau ruošinius. Rezultatas yra pagrindas šviesoforas. Ant raudonos, žalios ir geltonos spalvos popieriaus nupiešiau tokio pat dydžio apskritimus „akis“ šviesoforas ir iškirpkite juos išilgai kontūro.

Vaikai klijus tepė tik ant šviesa spalvotus apskritimus ir klijuokite juos po vieną ant kartoninio pagrindo, stengdamiesi griežtai išdėstyti vienas po kito, nes jie yra tikrovėje. šviesoforas.

Dirbdami su raudonu apskritimu samprotavome, kad pamatę šį signalą turime atsistoti į savo vietą, nes tuo metu važiuoja mašinos.

Ištepdami geltoną apskritimą, jie tai prisiminė, kai tai pamatė Sveta turime laukti tinkamo signalo šviesoforas.

Tepdami žalią apskritimą kartojo, kad šiuo metu mums leidžiama judėti.

O dabar mūsų versija, kaip pagaminti svarbiausią daiktą keliuose, yra paruošta!

Vaikai liko patenkinti rezultatu.

Publikacijos šia tema:

Mūsų grupėje daug masažo kilimėlių, bet norėjosi kažko naujo. Praėjo kelių eismo taisyklių savaitė, ir kilo mintis pasigaminti „Šviesoforo“ kilimėlį.

Rengiantis renginiui „Kelių taisyklės – visi turime žinoti“, iškilo poreikis sukurti mobilų „šviesoforo“ kostiumą.

Tikslas: ugdyti meninius ir kūrybinius gebėjimus. Tikslai: lavinti smulkiąją rankų motoriką; praktikuotis dirbant su šablonais; vystytis.

Trys įvairiaspalviai apskritimai Mirksi vienas po kito Švytintys, mirksintys - Pagalba žmonėms. Taigi mūsų grupėje įsikūrė šviesoforas. Jo atsiradimo istorija.

Norėčiau jūsų dėmesiui pristatyti paprastą meistriškumo klasę, kurią sukūrė vaikai. Darbui jums reikės: raudono ir geltono gofruoto popieriaus.

Meistriškumo klasė „Šviesoforas“ /paraiška/ antrai jaunių grupei. Pagrindinė užduotis kuriant šviesoforą yra suteikti vaikams supratimą apie tai, kas...

Sveiki kolegos. Norėčiau jūsų dėmesiui pristatyti meistriškumo klasę, kaip sukurti mokomąjį mokomąjį žaidimą „Šviesoforas“ klasėms.

Pamokos suvestinės taikymas kelių eismo taisyklėms parengiamojoje grupėje „Šviesoforas“

Tikslas:

Toliau supažindinti vaikus su saugaus eismo taisyklėmis, sąvokomis „gatvė“, „kelias“, „šaligatvis“, „šviesoforas“;

Ugdyti gebėjimą kurti šviesoforo vaizdą per aplikaciją, įsisavinti darbų seką;

Toliau ugdyti gebėjimą taisyklingai laikyti žirkles, jomis naudotis ir laikytis elgesio su žirklėmis taisyklių;

Ugdykite galimybę iš kvadratų iškirpti apvalias formas ir atsargiai jas klijuoti ant šviesoforo silueto.

Pamokos eiga.

Pedagogas:

Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite, ką matote paveikslėlyje?

Kam skirti šviesoforai?

Jūs ir aš žinome, kad kirsti kelią reikia tik kelio ženklu „Pėsčiųjų perėja“ pažymėtose vietose, degant žaliam šviesoforo signalui, o vaikams tik susikibus už rankų su suaugusiuoju.

Vaikinai, atminkite šią mįslę:

Sumirksėjau akimis

Negailestingai dieną ir naktį

Padedu automobiliams

Ir aš noriu tau padėti.

(Šviesoforas)

Taip, šviesoforas duoda mums signalus palaukti arba eiti pirmyn.

Raudona šviesa – kelio nėra

Geltona reiškia, kad lauksime,

Kai užsidega žalia šviesa, eikime.

Vaikinai, pas mus atvažiavo meška iš miško, atnešė laišką nuo miško gyventojų. Laiške rašoma, kad miško gatvėje įvyko nelaimė: Baba Yaga užbūrė visus šviesoforus ir jie užgeso. Ir dabar nei pėstieji, nei vairuotojai nenori duoti kelio vieni kitiems. Kiškutį partrenkė automobilis ir sutraiškė kojas, dabar jis guli ligoninėje. Jie prašo pagalbos. (Mokytojas išima iš voko sugadintus šviesoforus ir klausia vaikų, kaip jie galėtų padėti miško gyventojams atstatyti šviesoforą)

gerai. Dabar pažaiskime žaidimą „Raudona! Geltona! Žalias!" Patikrinkime! Koks tu dėmesingas!

Žaidžiamas mažo mobilumo žaidimas.

Vaikai sėdi ant kėdžių. Mokytojas kiekvieną kartą parodo skirtingos spalvos (raudoną, geltoną, žalią) šviesoforą, o mokytojo signalu vaikai turi atlikti šiuos veiksmus: ant raudonos - atsisėsti ant kėdžių, ant geltonos - atsistoti, ant žalios - žygiuoti. Žaidimas žaidžiamas 2-3 kartus.

Dabar jūs ir aš padėsime Mishka sukurti naujus šviesoforus.

Vaikinai, ant jūsų stalo ant padėklų yra šviesoforų siluetai ir 3 skirtingų spalvų kvadratai. Kokios spalvos jie?

Tos pačios spalvos šviesoforo akys.

Į kokią geometrinę figūrą jie panašūs?

Ir iš kvadratų reikia iškirpti apskritimą. Tai turi būti daroma labai atsargiai.

Mokytojas įteikia žirkles ir primena, kaip elgtis su jomis.

Iškirptus apskritimus reikia atsargiai priklijuoti į vietą. Mes pradedame klijuoti nuo viršutinio apskritimo. Būkite atsargūs, kad nesupainiotumėte spalvų!

Dabar aplink apskritimus klijuojame plonas juosteles, perlenktas per pusę!

Vaikai dirba savarankiškai.

Darbai skelbiami lentoje.

Programos „Šviesoforas“ pamokos santrauka

Tikslas :

Išmokite teisingus spalvų klijavimo ant stačiakampio būdus, keisdami jų seką: raudoną, geltoną, žalią.

Užduotys :

    Saugaus vairavimo taisyklių stiprinimas.

    Smulkiosios rankų motorikos lavinimas.

    Plėsti vaikų žinias apie šviesoforas.

    Vaikų auklėjimas būti atsargiems dirbant su klijais.

Medžiaga ir įranga :

baltas popieriaus lapas, šviesoforo išdėstymas - juodas stačiakampis, apskritimai - raudona, geltona žalia, klijų lazdelė.

Preliminarus darbas :

Pokalbis apie kelių eismo taisykles

Pamokos eiga:

IN: - Vaikai, prisiminkime kelių eismo taisykles. Kur saugu kirsti kelią?

D: - Prie pėsčiųjų perėjos!

IN: - Puiku vaikinai! Kas padeda mums teisingai pereiti kelią?

Kas turi dideles akis

Jie žiūri į visas puses

Jie sako mašinoms:

Leisk vaikinams praeiti!

D: Šviesoforas

IN: - Šauniai padirbėta! Prisiminkime eilėraštį apie šviesoforą .

D: sakyti eilėraštį:

Raudona šviesa – kelio nėra !

Geltona – ruoškis!

O žalias sako – pirmyn, kelias atviras!

IN: - Vaikinai, jūs ant stalo išraižėte figūrėles, ar žinote, kaip jos vadinamos?

D: - Stačiakampis, apskritimas!

IN: - Kokios spalvos!

D: Stačiakampis - juodas, apskritimai - raudona, geltona, žalia!

IN: - Padarykime su tavimi šviesoforą.

D: - Taip!

Vaikai klijuoja juodą stačiakampį, tada apskritimus pagal spalvą.

Individuali pagalba darbe. Vaikai demonstruoja vieni kitiems savo darbus.

Darbų paroda tėveliams.

Šviesoforo aplikaciją galima daryti su vaikais pamokose darželyje arba namuose. Norėdami sukurti amatą, turite paruošti medžiagas (popierių, kartoną, audinį, odą) pagrindui ir pačius šablonus.


Verta iš anksto susirūpinti paraiškos užtikrinimo būdu. Tai gali būti siūlai arba klijai, priklausomai nuo to, kuri parinktis pasirinkta. Darbo sudėtingumo laipsnis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo išsilavinimo lygio. Šviesoforo aplikacija gali būti pagaminta naudojant beveik bet kokią vykdymo techniką.

Šiame straipsnyje aptariamos idėjos, kaip padaryti šviesoforą naudojant populiariausius taikymo būdus, ir pateikiami nuotraukų pavyzdžiai.

Ikimokyklinukams praktikuoti pagal amžių pritaikytą aplikaciją bus labai naudinga lavinant smulkiąją motoriką, erdvinį ir vaizdinį mąstymą, jutiminį suvokimą, intelektinius gebėjimus, analizės ir sintezės gebėjimus.

Nuotraukų meistriškumo klasė „Šviesoforas“

Jaunesnės grupės vaikams reikia iš anksto paruošti šviesoforo šabloną ir atitinkamo skersmens apskritimus iš žalios, raudonos ir geltonos spalvos popieriaus. Pradedantiesiems geriau pasirinkti perdangos aplikacijos metodą. Su jo pagalba galite gauti įdomų ir nesudėtingą kelių spalvų variantą Jaunesni vaikai leis laiką su susidomėjimu ir naudos, tiesiog savo rankomis, žingsnis po žingsnio, klijuodami apskritimus ant pagrindo. Pamoka sustiprins jų žinias apie apskritimo ir stačiakampio formą bei atitinkamus atspalvius, suteiks supratimo apie kompozicijos pagrindus.

Vaizdo įrašas: programa vaikams

Paraiška vidutiniams ir vyresniems vaikams

Vidurinėje darželio grupėje taip pat galite vesti aplikacijos pamoką ir pasigaminti šviesoforą. Tačiau tokio amžiaus vaikui bus įdomu ir lengva paruošti trafaretus iš spalvoto popieriaus. Iškirpę pačius apskritimus ir stačiakampius, vaikai žingsnis po žingsnio juos suklijuoja pagal spalvų išdėstymo schemą. Jei įprasta aplikacija grupėje jau veikia gerai, galite pereiti prie sudėtingesnių metodų. Pavyzdžiui, veskite šviesoforo gamybos pamokas naudojant modulinę ar išpjautą aplikaciją. Jų pagrindu kuriant amatus ypač lavinamas kūrybinis mąstymas.

Modulinė aplikacija apima gana mažų to paties dydžio ir formos pasirinktos medžiagos gabalėlių naudojimą. Amatui jums reikės trijų spalvų dalių: geltonos, raudonos ir žalios bei pagrindo. Geriau juos paruošti iš anksto, taip pat kiekvienam vaikui atsispausdinti piešinį su šviesoforo kontūrais, kad ant jo pagrindo būtų lengviau klijuoti daugybę ruošinių.


Iškirpta aplikacija yra dar linksmesnė veikla ikimokyklinio amžiaus vaikams. Jie gali padaryti šviesoforą visiškai patys, bet vis tiek geriau paruošti paveikslėlius su jo piešiniu.


Norėdami sukurti nulaužtą šviesoforo aplikaciją, turėsite suplėšyti keturių norimų spalvų spalvotą popierių į gana mažas dalis, o tada jas klijuoti pagal atitinkamą raštą.

Pamokos vyresniajai grupei

Vyresnės grupės vaikams galite apsunkinti šviesoforo aplikaciją, pavyzdžiui, naudodami simetriškus įvairių formų ruošinius. Juos vaikai turi patys iškirpti iš spalvoto kartono ar popieriaus. Arba galite kiekvienam apskritimui suteikti papildomo individualumo pridėdami veido išraiškų.


Šviesoforo signalo įjungimą ir išjungimą galima įvairiai nurodyti piešiant tamsėjančias juostas arba vietoj „įjungto“ signalo naudoti ne apskritimą, o žvaigždės formos, spinduliuojančią formą.



Vyresniame ikimokykliniame amžiuje modulinė arba laužyta aplikacija yra daug geresnė. Tokiose klasėse galite pagaminti daug originalių šviesoforų. Vietoj to nebereikės papildomų paveikslėlių su pagalbiniais kontūrais, geriau naudoti kartono ar paprasto popieriaus lapus.

Neįprastos šviesoforo aplikacijos gaunamos derinant aplikacijos ir origami technikas. Norėdami tai padaryti, kai kurie identiški simboliai su skirtingomis veido išraiškomis turi būti specialiai pagaminti iš raudonos, geltonos ir žalios spalvos popieriaus, skirto klijuoti ant pagrindo.


Nebūtina daryti veidus naudojant origami techniką. Jei nėra nuoseklių instrukcijų ar išsamaus aprašymo proceso, galite paruošti paprastus plokščius veidų šablonus vaikams, pagal kuriuos jie patys perbraižys ir iškirps ruošinius, tada pridės reikiamas funkcijas.

Vaizdo įrašas: paprasta programa „Šviesoforas“

Paraiškos vyresniems vaikams

Parengiamojoje darželio grupėje galite sėkmingai praktikuoti visus aukščiau aprašytus taikymo būdus ir vesti daugiau edukacinių užsiėmimų kelių eismo taisyklių ir esamų šviesoforų tipų tema. Tokio amžiaus vaikai gali dirbti kartu kurdami nuostabias kompozicijas, o ne tik individualius kūrinius.

Sukimas

Šviesoforo aplikacija naudojant quilling techniką, kurios pagrindas yra įvaizdžio kūrimas iš popieriaus, susukto į juosteles, ikimokyklinukui gali pasirodyti per sudėtingas amatas. Tačiau su išsamiomis instrukcijomis ir jautriu mokytojo dėmesiu galite gauti įdomių ir kokybiškų variantų.



Apipjaustymas

Norėdami paįvairinti pasiruošimo mokyklai procesą, galite vesti pamokas, kaip sukurti originalią šviesoforo aplikaciją naudojant pjovimo techniką. Šis metodas apima popieriaus lapo apvyniojimą ant strypo gabalo, tada gauta forma klijuojama ant pagrindo lapo su kontūru arba be jo.


Tuščių erdvių buvimas sumažinamas iki minimumo ir gaunamas įvairiaspalvis, trimatis vaizdas su įdomia tekstūra. Norėdami pritaikyti šviesoforą, turėtumėte paruošti geltonos, žalios ir raudonos spalvos popierių.


Mokymasis kirsti kelią

Vyresnės grupės vaikai turėtų žinoti, kad sankryžose yra šviesoforai ir reguliuoja eismą. Bet yra ir šviesoforas pėsčiųjų perėjai. O ką reiškia kiekviena iš spalvų?

Parengiamosios grupės ikimokyklinukams tokio neįprasto šviesoforo kūrimo procesas, taip pat pasiruošimas jam bus nepaprastai jaudinantis ir linksmas.