2-os jaunių grupės kelių eismo taisyklės. GCD santrauka apie kelių eismo taisykles jaunių grupėje „Kelių taisyklės. Žaidimai ir užduotys kelių eismo taisyklėms sustiprinti

Kelių eismo taisyklių pamokos užrašai jaunesniajai 2 grupei

„Mūsų draugas šviesoforas“

Tikslai:

Išmokti atpažinti ir įvardyti kelio ženklus, suprasti jų reikšmę; toliau supažindinti vaikus su šviesoforų veikimu, jų signalais ir pėsčiųjų veiksmais.

Praturtinti aktyvų žodyną; pagerinti jutimo standartus;

Ugdyti aktyvų vaikų dėmesį ir loginį mąstymą;

Ugdyti kelių eismo taisyklių žinių sąmoningo naudojimo kasdieniame gyvenime įgūdžius.

Įranga: Lėlė Maša, raidė, šviesoforas su trimis langais, raudonais, geltonais ir žaliais apskritimais, vairu, kelio ženklais, skirtingų spalvų plokšti automobiliai, automobilių spalvas atitinkantys garažiniai nameliai.

Pamokos eiga:

Vienas delnas, du delnai

Mes tapome mažais draugais

Esame draugiški vaikinai

Draugiškas, paklusnus.

Nusišypsokime vieni kitiems!

(vaikai stovi ratu ir laikosi už rankų)

O, žiūrėk, kas pas mus skuba?(pasirodo Maša)

Masha: Sveiki, vaikai! Atnešiau tau laišką nuo savo draugo Svetoforčiko. Jis prašo tavęs jam padėti. Jo šviesoforai nustojo veikti. Tačiau tam turėsite atlikti užduotis.

Na, vaikinai, padėkime šviesoforui?(Taip)

Prisiminkime, kokius signalus turi šviesoforas?(raudona, geltona, žalia)

Šauniai padirbėta! Norėdami pradėti kelionę, užminkite mįslę.

Namas eina gatve

Visiems pasisekė kibti į darbą.

Ne ant vištienos plonų kojų,

Ir su guminiais batais. (autobusas)

Puiku, važiuosime autobusu. Kas gali pasakyti, kur mes įlipame į autobusą?(stotelėje)

Teisingai, koks kelio ženklas nurodo „autobusų stotelė“?(vaikai rodo ženklą ir stovi šalia jo)

Stotelėje sėdame į savo autobusą ir išvažiuojame!

Vaikai atsistoja už mokytojo, sudaro ratą ir sustoja šalia ženklo „autobuso stotelė“.

Štai ir ateina pirmoji užduotis!

Žaidimas „Pavadink ženklą“

Mokytojas demonstruoja ženklus: „pėsčiųjų perėja“, „maisto punktas“, „pirmosios pagalbos punktas“, „vaikai“, „autobuso stotelė“.

Ką reiškia šie ženklai?

Pėsčiųjų perėja

Pėsčiųjų juostos

Galima rasti kiekvienoje sankryžoje

Ir jie yra kryžkelėje

Jie buvo nupiešti ne veltui!

Pro juos eina pėstysis,

Padeda pėstiesiems

Dryžuotas arklys -

„Zebra“, paprasčiau tariant!

Vaikai

Tai labai svarbus ženklas

Jis ten kabo dėl priežasties.

Būkite atsargūs, vairuotojas!

Šalia darželis ir mokyklos kiemas.

Pirmosios pagalbos punktas

Jei ką nors skauda,

Mums reikia daktaro Aibolito!

Kelyje padėjo Raudonasis Kryžius

Gelbėk sergantįjį!

Maisto taškas

Palauk truputį, mano drauge!

Matai – šakutė, matai – šaukštas!

Mes neskubėsime

Čia galime atsigaivinti!

Koks malonus ženklas

Mūsų laukia kvapnūs pietūs!

Autobusų stotelė

Sustok, minia žmonių.

Autobusas tuoj atvyks.

Čia laukia miesto transportas,

Jie eina į biurą, į dirbtuves, į namus.

Eiti į mokyklą, darželį,

Atostogų metu jie eina į paradą.

Gatvės cikle

Miesto transportas yra labai gerbiamas!

Puiku, žinote daug kelio ženklų! Mūsų šviesofore užsidega pirmasis signalas(ant šviesoforo pakabintas raudonas apskritimas)

Vaikai vaikšto ir sustoja.

Mūsų šviesoforas nori patikrinti, ar gerai žinote šviesoforo signalus.

Žaidimas "Šviesoforas"

Rodau raudoną vėliavą – tu stovi prie dėmesio, jei turi geltoną vėliavą, ploji rankomis, jei turi žalią vėliavą, žygiuoji.

Visi atliko užduotį.(šviesoforas užsidega geltonai)

Kūno kultūros minutė

Einam, einam namo(judesiai, imituojantys vairo pasukimą)

Automobiliu.

Važiavome į kalną: ploji,(rankos aukštyn, ploji virš galvos)

Padanga nuleista: sustokite.(rankos į šonus, atsisėskite)

Ir mes tęsiame savo kelionę.(vaikai praeina ir sustoja)

Vaikai, žiūrėk, kas tai yra?(automobiliai)

Tiek daug automobilių ir visi įvairiaspalviai.

Žaidimas „Padėkite automobilį į garažą“

Mokytoja rodo skirtingų spalvų plokščius automobilius. Garažiniai namai išdėlioti ant stalo.

Kiekvienam automobiliui būtina rasti savo garažą.(vaikai paeiliui skambina automobilio spalvą ir pastato jį į atitinkamą garažą)

Kokie jūs puikūs kolegos, visi mūsų šviesoforo signalai veikia.(užsidega žalias signalas)

Kokius signalus turi šviesoforas?(raudona, geltona, žalia)

Kokiu signalu galite pereiti kelią?(į žalią)

Ką daryti degant raudonam šviesoforo signalui?(stovi)

Kokie yra ženklų, kurių šiandien išmokome, pavadinimai?(kelias)

Masha: Labai ačiū! Jūs atlikote visas užduotis. Dabar žinote kelio ženklus. Padėjo mano draugui Svetoforčikui, kitą kartą jis tikrai ateis pas tave. Iki pasimatymo vaikai! Iki pasimatymo!

Mėnuo

Žaidimai lauke, fiziniai pratimai

Papildoma veikla

rugsėjis

Tema: "Sunkvežimis".

Tikslas: supažindinti vaikus su transportu. reiškia: sunkvežimis; pateikti idėją apie jo komponentus (kėbulą, kabiną, ratus, langus, vairą). Suformuokite idėją apie vairuotojo darbą. Lavinti kalbą. Ugdykite pagarbą vairuotojo darbui.

Literatūra:

1. D/i „Sunkvežimis veža krovinius į statybvietę“.

Tikslas: sustiprinti idėją, kad sunkvežimiai gabena prekes.

2. D/i „Parodyk, kaip pavadinsiu“. Tikslas: įtvirtinti žinias apie sunkvežimio dalis.

2. P/i „Mes esame sunkvežimiai“. Tikslas: išmokyti vaikus „vairuoti“ automobilius nesusiduriant vienas su kitu.

3. P/i „Padėkime Zuikiui nuvežti derlių“. Tikslas: gebėjimas dirbti kartu.

1. A. Barto eilėraščio „Sunkvežimis“ skaitymas ir mokymasis

Tikslas: lavinti atmintį, ugdyti susidomėjimą grožine literatūra.

2. Išmokti eilėraštį „Stop, mašina, sustok, variklis!

3. Skaitau Ya Pishumov eilėraštį „Mano automobilis“.

1. Sunkvežimio (kėbulo, kabinos, ratų, langų, vairo) apžiūra.

2. Sunkvežimio stebėjimai einant.

3. Konstruktyvus žaidimas „Pastatykime garažą“

Tikslas: supažindinti vaikus su „garažo“ sąvoka, išmokyti statyti garažą iš kubelių.

Mėnuo

Pagrindinė edukacinė veikla

Didaktiniai, siužeto-vaidmenų žaidimai

Žaidimai lauke, fiziniai pratimai

Grožinės literatūros skaitymas

Papildoma veikla

Spalio mėn

Tema: Susipažinimas su gatve

Tikslas: supažindinti su sąvokomis „kelias“, „gatvė“; patikslinti žinias apie tai, kur važiuoja automobiliai ir kur žmonės vaikšto.

Literatūra: Garnysheva T. P. Kaip išmokyti vaikus kelių eismo taisyklių? Pamokų planavimas, užrašai, kryžiažodžiai, lavinamieji žaidimai.

2. D/i "Kur mes vaikštome?" Tikslas: suprasti, kad vaikai gali vaikščioti tik tam tikrose vietose.

1. Fizinis pratimas „Kelionės“.

2. P/i „Šviesoforas“. Tikslas:

3. P/i „Žvirbliai ir katė“. Tikslas: ugdyti gebėjimą atlikti paprastus judesius.

Grožinės literatūros kūrinių skaitymas:

1. V. Suteeva „Skirtingi ratai“.

2. I. Iščiukas „Greitasis traukinys“.

3. S. Marshak „Kamuolis“

1. Mįslių spėjimas pagal kelių eismo taisykles.

2. Iliustracijų ir gatvių išdėstymo tyrimas.

3. Pokalbis „Kaip kirsti kelią“.

Mėnuo

Pagrindinė edukacinė veikla

Didaktiniai, siužeto-vaidmenų žaidimai

Žaidimai lauke, fiziniai pratimai

Grožinės literatūros skaitymas

Papildoma veikla

lapkritis

Tema: „Šviesoforas“.

Tikslas : duoti idėją apie šviesoforą, išmokytisuprasti prasmęraudona, geltona, žaliašviesoforas;

lavinti kalbą, domėtis kelių eismo taisyklėmis; ugdyti dėmesį ir vaikų elgesio kelyje kultūrą.

Literatūra: T. I. Danilova „Šviesoforų programa“. Ikimokyklinio amžiaus vaikų kelių eismo taisyklių mokymas“.

1. Siužetinis vaidmenų žaidimas „Nuveskime Katią į darželį“.

2. D / ir „Raudona ir žalia“. Tikslas: nustatyti, kad šviesoforas turi tris signalus.

3. D / ir „Surink šviesoforą“

1. P/i „Žvirbliai ir katė“. Tikslas: ugdyti gebėjimą atlikti paprastus judesius.

3. P/i „Šviesoforas“. Tikslas: gebėjimas tiksliai vykdyti komandas.

1. S. Marshako kūrinio „Jei spalva pasidaro raudona...“ skaitymas.

2. Eilėraščio apie šviesoforą išmokimas mintinai.

1. Pokalbis „Pavojingas kelias“. Tikslas: priminti, kad per pėsčiųjų perėją, degant žaliam šviesoforo signalui, galite pereiti tik su suaugusiais.

2. Bendravimo situacija „Mano draugas yra šviesoforas“.

3. Mįslių apie šviesoforus kūrimas.

Mėnuo

Pagrindinė edukacinė veikla

Didaktiniai, siužeto-vaidmenų žaidimai

Žaidimai lauke, fiziniai pratimai

Grožinės literatūros skaitymas

Papildoma veikla

gruodį

Tema: „Kaip transportas padeda žmonėms“.

Tikslas: supažindinti vaikus su specializuotu transportu (gaisrinė, greitoji pagalba, policija ir kt.); formuoti vaikams idėją, kaip mašinos padeda žmonėms.

Literatūra:

1. "Ketvirtasis ratas". Tikslas: lavinti vaikų dėmesį, mąstymą, kalbą.

2. Siužetinis vaidmenų žaidimas „Vairuotojai“. Tikslas: ugdyti gebėjimą bendrauti pasakojimuose su dviem veikėjais.

1. Fizinis pratimas „Mašinos“.

2. P/i „Spalvoti automobiliai“.Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą reaguoti į spalvas, lavinti dėmesį, sustiprinti eismo taisykles.

1. V. I. Miryasovos kūrinio „Keleivinis automobilis“, „Sunkvežimis“ skaitymas.

2. Skaityti ištrauką iš S. Volkovo veikalo „Apie eismo taisykles“.

1. Mįslių apie transportą kūrimas.

2. Stebime eismą iš darželio aikštelės.

3. Konstruktyvus žaidimas „Garažas“. Tikslas: ugdyti norą statyti pastatus pagal savo projektą, išmokti žaisti pastatais.

Mėnuo

Pagrindinė edukacinė veikla

Didaktiniai, siužeto-vaidmenų žaidimai

Žaidimai lauke, fiziniai pratimai

Grožinės literatūros skaitymas

Papildoma veikla

sausio mėn

Tema: "Vairuotojo darbas".

Tikslas: supažindinti vaikus su vairuotojo profesija ir parodyti jos socialinę reikšmę. Įtvirtinti žinias apie krovinių, keleivių ir keleivių vežimą. Lavinti smulkiąją rankų motoriką. Ugdykite dėmesį ir pagarbą suaugusiems.

Literatūra: T. I. Danilova „Šviesoforų programa“. Ikimokyklinio amžiaus vaikų kelių eismo taisyklių mokymas“.

1. Teminis ir didaktinis žaidimas „Šeferis“. Tikslas: ugdyti gebėjimą bendrauti pasakojimuose su dviem veikėjais.

2. D / ir „Parodyk man transportą, kurį parodysiu“. Tikslas: įtvirtinti žinias apie įvairias transporto rūšis.

3. Žaidimas – imitacija „Aš vairuotojas“.

1. P/i „Vairuotojai“.

Tikslas: lavinti vaikų dėmesį, kalbą, motorinę veiklą.

2. P/i „Autobuso vairuotojas“.

Tikslas: įtvirtinti „pirmyn“ ir „atgal“ sąvokas, išmokyti veikti pagal mokytojo signalą.

3. Fizinis pratimas „Mašinos“

1. A. Barto eilėraščio „Sunkvežimis“ išmokimas mintinai.

2. E. Pavlovo „Greitosios pagalbos“ skaitymas.

3. Skaitant N. Dedyajevą „Greiti automobiliai“.

1. Situacinis pokalbis „Vairuotojas atnešė daržovių į darželį“.

2. Konstruktyvus žaidimas „Autobusas“.

3. Mįslių apie transportą kūrimas.

Mėnuo

Pagrindinė edukacinė veikla

Didaktiniai, siužeto-vaidmenų žaidimai

Žaidimai lauke, fiziniai pratimai

Grožinės literatūros skaitymas

Papildoma veikla

vasario mėn

Tema: "Kas yra transportas".

Tikslas: suaktyvinti žodyną „pėstysis“, „vairuotojas“, „keleivis“; konsoliduoti transporto rūšis (lengvieji automobiliai, sunkvežimiai), ugdyti saugų elgesį kelyje.

Literatūra: Kelių eismo įstatymai. Jaunesnės ir vidurinės grupės./L. B. Poddubnaja.

1. Siužetinis vaidmenų žaidimas „Kelionė į miestą“.

2. D/i „Transportas“. Tikslas: lavinti atmintį, dėmesį, mąstymą, kalbą.

1. P/i „Sunkvežimis“. Tikslas: ugdyti komandinę dvasią, lavinti greitį, motoriką ir norą laimėti.

2. P/i „Spalvoti automobiliai“.Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą reaguoti į spalvas, lavinti dėmesį, sustiprinti eismo taisykles.

1. G. Georgievo „Šviesoforo“ skaitymas.

2. Mokymasis skaičiuoti rimus:

„Kur tu buvai iki šiol?

Šviesoforas vėlavo.

Raudona - skaidrus

Kelias pavojingas.

Geltona – tas pats

Kaip ir raudona

O žalias priekyje -

Nedelsk, eik!"

1. Kelio ir transporto stebėjimas iš darželio aikštelės. Tikslas: toliau kalbame apie saugumą keliuose žiemos sezonu.

2. Situacinis pokalbis „Saugumas aikštelėje“.

Mėnuo

Pagrindinė edukacinė veikla

Didaktiniai, siužeto-vaidmenų žaidimai

Žaidimai lauke, fiziniai pratimai

Grožinės literatūros skaitymas

Papildoma veikla

Kovas

Tema: „Trys signalai“.

Tikslas: Toliau supažindiname vaikus su šviesoforų paskirtimi; išmokti būti stropiu pėsčiuoju; ugdyti norą laikytis kelių eismo taisyklių.

Literatūra: Avdeeva N. N. Saugumas gatvėse / N. N. Avdeeva. – M.: LLC leidykla AST – LTD, 1997 m.

1. D/i „Surink šviesoforą“. Tikslas: įtvirtinti organizuoto elgesio gatvėje įgūdžius.

2. D/i „Uždegk liepsną“. Tikslas: gebėjimas atskirti šviesoforo spalvas ir jas pavadinti.

1. P/i „Dėmesingiausias“

Tikslas: įtvirtinti gebėjimą veikti priklausomai nuo šviesoforo signalo.

2. P/i „Šviesoforas“. Tikslas: gebėjimas tiksliai vykdyti komandas.

3. P/i „Spalvoti automobiliai“.Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą reaguoti į spalvas, lavinti dėmesį, sustiprinti eismo taisykles.

1. Mokytis ištraukos iš S. Mikhalkovo eilėraščio „Šviesoforas“

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforus, lavinti vaikų atmintį.

2. N. Sorokino eilėraščių „Kryžkelės“ skaitymas.

1. Pokalbis „Kam skirtas šviesoforas? Paskirtis: toliau kalbame apie šviesoforo paskirtį ir tris jo spalvas.

2. Brėžinys „Šviesoforas“. Tikslas: supažindinti vaikus su apvalių daiktų įvaizdžiu.

Mėnuo

Pagrindinė edukacinė veikla

Didaktiniai, siužeto-vaidmenų žaidimai

Žaidimai lauke, fiziniai pratimai

Grožinės literatūros skaitymas

Papildoma veikla

Balandis

Tema: „Keliauti transportu“.

Tikslas: sisteminti vaikų žinias, kad galima keliauti lėktuvu, traukiniu, automobiliu, laivu. Vaikų saugaus elgesio kelyje įgūdžių formavimas.

Literatūra: Kelių eismo įstatymai. Jaunesnės ir vidurinės grupės./L. B. Poddubnaja.

1. Siužetinis vaidmenų žaidimas „Autobusas“. Tikslas: ugdyti gebėjimą bendrauti pasakojimuose su dviem veikėjais.

2. D/i „Rasti ir rodyti“. Tikslas: lavinti dėmesį ir atmintį.

1. P/n „Mes – mašinos“

2. Fizinis pratimas „Automobiliai gatvėse“.

1. Skaitant E. Kuzminą „Mano automobiliai“

2. V. Lyaskovskio skaitymas „Jei esi auklėjamas“

1. Automobilių stebėjimas kelyje. Tikslas: priminti, kad automobilis yra pavojus. Kelio kirtimo taisyklės.

3. Modeliavimas “Mašina”. Tikslas: toliau mokyti vaikus iš plastilino lipdyti objektus, susidedančius iš kelių dalių.

Mėnuo

Pagrindinė edukacinė veikla

Didaktiniai, siužeto-vaidmenų žaidimai

Žaidimai lauke, fiziniai pratimai

Grožinės literatūros skaitymas

Papildoma veikla

Gegužė

Tema: „Mūsų gatvė“.

Tikslas: paaiškinti idėjas apie šaligatvį, gatvę, kelią, automobilius, sunkvežimius, keleivinį transportą. Ugdykite vaikų dėmesį, mąstymą, kalbą

Literatūra: T. I. Danilova „Šviesoforų programa“. Ikimokyklinio amžiaus vaikų kelių eismo taisyklių mokymas.

1. Teminis vaidmenų žaidimas „Transportas“. Tikslas: ugdyti gebėjimą bendrauti pasakojimuose su dviem veikėjais.

2. Teminis vaidmenų žaidimas „Mes – pėstieji“.

1. P/n „Mes – mašinos“

Tikslas: išmokyti vaikus imituoti variklio judesį ir dūzgimą, „važinėti“ keliu, nevažiuojant ant šaligatvio.

2. P/i „Žvirbliai ir katė“. Tikslas: ugdyti gebėjimą atlikti paprastus judesius.

1. A. Barto „Sunkvežimis“.

2. E. Kuzminas „Mano automobiliai“.

3. V. Lyaskovskis „Jei esi auklėtas“.

1. Mįslių apie kelių eismo taisykles mįslė. Tikslas: lavinti mąstymą.

2. Situacinis pokalbis „Ką mačiau gatvėje“. Tikslas: toliau supažindinkite žmones su savo artimiausia aplinka.

Literatūra:

1. Avdeeva N. N. Saugumas gatvėse / N. N. Avdeeva. – M.: LLC leidykla AST – LTD, 1997 m.

2. Garnysheva T. P. Kaip išmokyti vaikus kelių eismo taisyklių? Pamokų planavimas, užrašai, kryžiažodžiai, lavinamieji žaidimai. - Sankt Peterburgas: OOO leidykla „Vaikystė – spauda“, 2011 m.

3. Danilova T. I. „Šviesoforų programa“. Ikimokyklinio amžiaus vaikų eismo taisyklių mokymas“. – Sankt Peterburgas: OOO leidykla „Vaikystė – spauda“, 2011 m.

4. Koldina D.: Modeliavimas su 3-4 metų vaikais. Klasės užrašai

5. Nuo gimimo iki mokyklos. Apytikslė ikimokyklinio ugdymo pagrindinio bendrojo ugdymo programa / Red. N. E. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vasiljeva. - M.: MOZAIKA-SINTEZĖ, 2012 m.

6. Ilgalaikis ugdymo proceso planavimas pagal programą „Nuo gimimo iki mokyklos“, red. N. E. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vasiljeva. Antroji jaunimo grupė / autorė-komp. N. A. Atarščikova, I. A. Osina, E. V. Goriunova. – Volgogradas: 2011 m.

7. Kelių eismo taisyklės. Jaunesnės ir vidurinės grupės./L. B. Poddubnaja. – Volgogradas: ITD „Corypheus“.

8. Ikimokyklinio amžiaus vaikų eismo taisyklės / Sąst. N. A. Izvekova, A. F. Medvedeva, L. B. Poljakova, A. N. Fedotova.; Red. E. A. Romanova, A. B. Maliuškina. – M.: TC Sfera, 2006 m.


Kelių eismo taisyklių atviros pamokos santrauka antroje jaunesniųjų grupėje
„Mažieji šviesoforo draugai“
Tikslas:
Plėsti vaikų supratimą apie kelių eismo taisykles. Įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforų veikimą, ugdyti orientaciją erdvėje, gebėjimą veikti pagal signalą; lavinti vaikų šnekamąją kalbą. Ugdykite įgūdžius laikytis kelių eismo taisyklių: žalia - eiti, raudona - sustoti.
Ugdymo tikslai: Suteikti vaikams žinių apie tai, kur ir kaip pereiti gatvę, supažindinti juos su specialiais ženklais - pėsčiųjų perėjų indikatoriais, įvesti žodį „perėja“ į vaikų aktyvųjį žodyną.
Gilinti vaikų žinias apie keleivinio transporto rūšis ir jų onomatopėją.
Įtvirtinti vaikų žinias apie pagrindines spalvas (raudoną, geltoną, žalią).
Vystymasis: [Atsisiųskite failą, kad pamatytumėte nuorodą], mąstymas, atmintis, dėmesys.
Ugdomasis: ugdyti gebėjimą būti mandagiems ir dėmesingiems vienas kitam
Žodyno darbas: Įveskite į vaikų aktyvųjį žodyną žodžius „pėsčiųjų perėja“ („zebras“), „gatvė“ ir suaktyvinkite žodžių vartojimą: „autobusas“, „traukinys“, „autobusas“, „lėktuvas“, „šviesoforas“ “.
Metodai ir būdai: Iliustracijų nagrinėjimas, [Atsisiųskite failą, kad pamatytumėte nuorodą], meno kūrinių skaitymas, žaidimo situacijos kūrimas (susidomėjimas).
Ankstesnis darbas su vaikais: „Kelių taisyklių“ serijos iliustracijų nagrinėjimas, grožinės literatūros kūrinių skaitymas.

Pamokos eiga:
Mokytoja sveikinasi, skaito poeziją ir rodo judesius, vaikai kartoja.
- Sveiki bičiuliai! Pasisveikinkime visi kartu. Padarykime tai taip!
Sveika saule! (ištiesiame rankas į šoną kaip saulės spinduliai) Sveikas dangu! (Pakelkime rankas aukštyn, tiesiai) Sveikas, vėjelis, žolele! (siūbuojame rankas iš vienos pusės į kitą, pritūpiame) Sveiki, mano draugai! (mojuojame ranka - labas)
Pedagogas:
Šiandien norėjau jums duoti labai neįprastą Kelių eismo taisyklių pamoką. Jūs jau išmokote žaisti su automobiliais ir jais vairuoti.
Vairuotojai – tiek suaugusieji, tiek vaikai turi žinoti kelių eismo taisykles, kad keliuose neįvyktų nelaimingų atsitikimų. Vaikinai, pasakykite man, koks ženklas mums padeda pereiti kelią?
Vaikai:
Pėsčiųjų perėja.
Pedagogas:
Teisingai, vaikinai.
Visi žino juosteles
Panašus į zebrą
Vaikai žino, suaugusieji žino
Žinokite, kad tik perėjimas
Tai išgelbės jus nuo automobilių.
Jei skubate pakeliui
Eikite per gatvę
Eik ten, kur visi žmonės
Kur yra pėsčiųjų perėjos ženklas.
(pabarbenti į duris.)
Pedagogas:
Kas ten?
Paštininkas:
Paštininkas Pečkinas. atnešiau tau siuntinį.
Pranešėjas: Ačiū, paštininkas Pechkin. Vaikinai, pažiūrėkime, kieno šis paketas?
(Paima siuntinį ir susiranda voką su darželio adresu ir perskaito vaikams).
„Siunčiu jums siuntinį, draugai,
Aš turiu tik tris akis
Jie yra spalvingi
Į kurią akį aš mirksiu?
Aš tau pasakysiu, ką daryti“.
Pedagogas:
Vaikinai, kieno šis paketas?
Vaikai:
Nuo šviesoforo.
Pedagogas:
Teisingai, vaikinai. Tai paketas iš šviesoforo (išima šviesoforą iš dėžutės).
Vaikinai, ten taip pat yra laiškas, perskaitykime jį.
Laiškas iš šviesoforo.
Mieli vaikinai, aš turiu bėdų. Mano šviesoforas sugedo ir pabėgo. Aš prašau tavęs man padėti. Radau geltoną šviesoforo signalą, bet jums reikia rasti žalią ir raudoną šviesą.
Pedagogas:
Vaikinai, padėkime šviesoforui surasti šviesas.
Tu ir aš eisime į spalvingą linksmų šviesų šalį ir bandysime rasti žalią ir raudoną šviesą. Kad patektume į spalvingą šalį ir nepasiklystume, turime atlikti keletą užduočių:
1 – eikite per zebrą (ženkite per balto popieriaus juosteles).
2 – šviesoforas.
(Šokinėja ant žalių apskritimų. Ant grindų yra raudonos, geltonos, žalios spalvos apskritimai; galite šokinėti tik ant žalių apskritimų.)
Žalia šviesa -
Sveiki vaikai! Aš jau tavęs laukiau.
Tikriausiai norite tapti tikrais pėstaisiais ir žinoti kelių eismo taisykles. Kokia yra svarbiausia taisyklė?
Vaikai:
Būk atsargus! Niekada neskubėk!
Žalia šviesa -
Dabar aš patikrinsiu, koks tu dėmesingas.
Turiu jums žaidimą, pažaiskime jį, vaikai!
Žaidžiamas žaidimas
„Surink automobilį“.
Jūsų prašoma sudėti dalis į visumą. Nurodykite transportavimo būdą ir spalvą.
Žalia šviesa -
Štai mano rankose popieriaus lapai, vaizduojantys kelią, upę ir dangų.
Turite korteles su įvairių transporto rūšių nuotraukomis. Turite rasti vietą, kur juda ant kortelės nurodytas transportas.
Žalia šviesa – gerai padaryta, visi atliko užduotis. Kuo turėčiau jus apdovanoti, draugai? Už jūsų dėmesį ir pastangas noriu įteikti dovaną! Tai žalias šviesoforo signalas.
Pedagogas:
Vaikinai, atsisveikinkime su žalia šviesa ir padėkokime už tai!
Pedagogas:
O dabar eisime aplankyti raudonos šviesos. Į spalvingą šalį vyksime autobusu.
Aš būsiu vairuotojas, o jūs būsite keleiviai. Atsisėskite ant kėdžių ir pakartokite paskui mane.
Einam ir einam automobiliu (rankos laikosi už vairo)
Paspauskite pedalą (judinkite kojas)
Įjunkite ir išjunkite dujas (judinkite ranką)
Mes žiūrime į tolį (žiūrime į tolį)
Valytuvai nuvalo lašus (sukamaisiais judesiais rankomis)
Dešinė – kairė – švaru!
Vėjas rausina tavo plaukus (rankos rausia plaukus)
Esame vairuotojai bet kur!
Taigi mes atvykome aplankyti raudonos šviesos.
raudona šviesa
- Sveiki vaikai! Aš esu raudona šviesa, svarbiausia spalva – ugnis, ugnis. Pamatę mane žmonės žino, kad jų laukia nerimas ir pavojus.
Vaikinai, ar žinote spalvas?
Vaikai
– Taip.
Raudona šviesa:
Dabar mes patikrinsime ir žaisime didaktinį žaidimą su jumis.
(atlieka D/I „Nuostabus krepšys“.)
Vaikai išima iš maišelio daiktus (obuolių, pomidorų, raudonos ir žalios spalvos kamuoliukus, mašinėles, kubelius.) Vaikai visus daiktus deda į 3 raudonos, geltonos ir žalios spalvos krepšelius.
Raudona šviesa:
Vaikinai, ar žinote šviesoforus? Pavadink juos?
Vaikai -
Raudona, geltona, žalia.
Pedagogas: Reikia paklusti nesiginčijant
Šviesoforo instrukcijos.
Reikia eismo taisyklių
Vykdyti be prieštaravimų
Raudona - sustoti
Geltona – palauk
Ir žalia – užeik!
Ar jums patiko šis eilėraštis?
Nori žaisti su šviesoforu?
Vaikai stovi ratu
Mokytojas kelia
Raudonas ratas – vaikai stovi
Geltonas apskritimas – suplokite rankomis
Žalias ratas – jie vaikšto.
Pedagogas: Taip smagiai žaidėme! Dabar prisiminkime eilėraščius apie šviesoforus.
1 vaikas: raudona šviesa, raudona lemputė
Tai reiškia, kad judėjimo nėra.
Tai sustok, sustok,
Tai reiškia, saugokitės.
2 - vaikas:
Jei lange dega geltona šviesa,
Palaukite šiek tiek ilgiau.
Palaukite šiek tiek ilgiau
3 - vaikas:
Pasirodė žalia šviesa
Sankryža atgijo.
Perėjimas tapo nemokamas
Drąsiai judėkite į priekį.
Raudona šviesa -
Koks tu puikus žmogus.
Pedagogas:
Atsiminkite, vaikinai, jūs negalite kirsti kelio degant raudonai šviesai.
Mūsų kelionė dabar baigėsi. Atsisveikinkime kartu.
Mokytojas deklamuoja eilėraštį ir rodo judesius, vaikai kartoja.
Eilėraštis:
Plojame rankomis (vaikai ploja rankomis) Kartu trypiame kojomis. (tranko kojomis) Atsisveikino, (atsisveikina) Ir pamojo ranka. (mojuoti ranka)
Pedagogas:
Vaikinai, šviesoforas paruošė jums dovanų (dalina balionus)

Kelių eismo taisyklių pamokos užrašai antroje jaunesniųjų grupėje. „Kiekvienas turi žinoti kelių eismo taisykles“

Mokytoja Gnezdilova Maria Sergeevna

Medžiagos aprašymas:

Siūlau jums tiesioginės edukacinės veiklos šia tema santrauką „Kiekvienas turi žinoti kelių eismo taisykles“ 3-4 metų vaikams ši medžiaga bus naudinga antros jaunesniosios grupės ikimokyklinio ugdymo mokytojams. Šia edukacine veikla siekiama stiprinti vaikų kelių eismo taisyklių supratimą.

Įranga ir medžiagos: dvi lėlės, kelio ženklų atvaizdai, televizorius, edukacinis žaidimas „Žvirbliai ir automobiliai“ .

Tikslai:

  • Suteikite vaikams žinių apie tai, kur ir kaip pereiti gatvę, supažindinkite juos su specialiais ženklais - pėsčiųjų perėjos ženklais, supažindinkite žodį su vaikų aktyvaus žodynu. "perėjimas" .
  • Supažindinti vaikus su saugaus elgesio kelyje taisyklėmis, lavinti pažintinius gebėjimus, kalbą, plėsti erdvinę orientaciją, paskatinti vaikus atsakyti į klausimus, kelti susidomėjimą mokytis kelių eismo taisyklių.
  • Paaiškinkite vaikams, kad jiems reikia išeiti tik su suaugusiais, ugdyti vaikų tokias savybes kaip gerumas, dėmesingumas, reagavimas, savarankiškumas, smalsumas.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Sveiki, vaikai! O, kažkas beldžiasi į mūsų duris, pažiūrėkime, kas tai. (Mokytojas atneša lėles Mašą ir Katją.) Vaikinai, lėlės Maša ir Katya atvyko mūsų aplankyti. Atvykę mūsų aplankyti vos nepakliuvo kelyje. Jie dar maži ir visiškai nežino, kaip teisingai pereiti kelią ir kur jį kirsti. Ar parodysime ir pasakysime savo lėlėms, kur pereiti kelią? Vaikai (vienbalsiai): Taip!

Pedagogas: Ar kelias reikalingas automobiliams?

Pedagogas: Taip, automobiliai važiuoja keliu. Sakykite, ar galima žaisti kelyje ir kirsti jį kur norite?

Vaikai: Ne!

B. Teisingai. Prisiminkime, kaip jie vadina žmones, einančius gatve?

D. Pėstieji.

V. Gerai padaryta! Sakykite, ar pėstieji turi laikytis kelių eismo taisyklių?

V. Žinoma! Ir mes mokome jus šių taisyklių. O važiuojamąją dalį privalome kirsti tam specialiai tam skirtose vietose ir ten, kur įrengtas ženklas „Pėsčiųjų perėja“. Jis įrengiamas važiuojamosios dalies kirtimo vietoje, šalia pėsčiųjų perėjos ženklinimo, toks ženklinimas vadinamas „zebro perėjomis“.

Šis ženklas visai nesudėtingas,

Bet toks patikimas

Jis padeda kelyje

Mums reikia kirsti kelią.

D. Šis ženklas vadinamas „Pėsčiųjų perėja“.

K. Dar kartą pakartokime, kaip vaikšto pėstieji?

(ramiai, palei ... šaligatvį, dešinėje pusėje, kad netrukdytų kitiems link einantiems pėstiesiems. Bet reikia pereiti į kitą pusę. Ką daryti?)

D. Kirsti kelią pėsčiųjų perėjoje.

B. Teisingai. Kelią reikia kirsti specialiai tam skirtoje vietoje ir tik degant žaliam šviesoforo signalui. Koks kitas ženklo pavadinimas? "perėja" ?

Kl. Kodėl?

D. Nes zebras irgi turi juodų ir baltų dryžių.

Pedagogas: Taip, tai tiesa! Bet aš žinau, kad Maša ir Katya skubėjo mūsų aplankyti ir perbėgo per kelią netinkamoje vietoje. Ar įmanoma tai padaryti?

Vaikai: Ne!

Pedagogas: Atminkite, Maša ir Katya, ir jūs, vaikinai: vaikščioti per kelią ne per pėsčiųjų perėją yra pavojinga gyvybei!

Kūno kultūros minutė "Kelyje"

Einam, einam namo
Automobiliu.
(judesiai, imituojantys vairo pasukimą)
Užvažiavome į kalną: bang!
(rankos aukštyn, ploji virš galvos)
Padanga nuleista: sustokite.
(rankos į šonus, atsisėskite)

Pedagogas: Kokie jūs puikūs bičiuliai! Dabar, vaikinai, pažiūrėkime animacinį filmuką apie elgesio kelyje taisykles.

Vaikai: Eime!

Pedagogas: Gerai padaryta! Dar kartą pakartokime Mašai ir Katjai: kur turėtum kirsti kelią?

Vaikai: palei pėsčiųjų perėją.

Mokytojas kviečia vaikus žaisti žaidimą „Žvirbliai ir automobiliai“ . Žaidimas kartojamas vaikų pageidavimu 2-3 kartus.

Mokytojas užduoda vaikams klausimus, siekdamas įtvirtinti įgytas žinias: Taigi, ar vaikai gali žaisti kelyje? (Ne). Teisingai, gerai padaryta, mes negalime žaisti kelyje, nes tai pavojinga mūsų gyvybei. Dabar pasakyk man, kur kirsti kelią? (Prie pėsčiųjų perėjos). Visiškai teisingai, kelią kertame tik specialiai pėstiesiems skirtose vietose. Ar galima kirsti kelią netinkamoje vietoje? (Ne). Gerai padaryta, tai pavojinga mūsų gyvybei ir yra kelių eismo taisyklių pažeidimas. Dabar aš ir vaikinai esame tikri, kad jūs Maša ir Katya nepažeisite eismo taisyklių ir būsite kompetentingi pėstieji, kaip ir vaikinai ir aš. Ačiū, iki.

„Laisvalaikio užrašai apie eismo taisykles antroje jaunių grupėje „Nežaisk kelyje“

Pankratova Antonina Dmitrievna

MBDOU "DS "Kolokolchik", Jamalo-Neneco autonominis rajonas, Tiumenės sritis, Purovskio rajonas, Purpės kaimas

Tikslas: Sukurkite vaikams džiugią nuotaiką. Patikslinkite vaikų žinias apie įvairias transporto rūšis ir šviesoforus. Plėsti vaikų žodyną. Ugdykite žaidimo greitį, dėmesį, miklumą, gerinkite judesių koordinaciją. Ugdykite geranoriškumą.

Medžiagos: iliustracijos, vaizduojančios įvairias transporto rūšis, piešinių parodos dizainas, 2 vairai, sunkvežimiai ir kubai, vežimėliai su lėlėmis, raudonos, geltonos, žalios spalvos apskritimai, „užgesę“ šviesoforai, pėsčiųjų perėja, priminimai ant numerio vaikų.

Personažai:Šviesoforas ir zuikis.

Renginio eiga

Šviesoforas: Sveiki bičiuliai! Dabar aš tau skaitysiu eilėraštį, o tu atidžiai klausykis ir pasakyk, apie ką jis.

Gatvėje mūsų automobilis, automobilis,

Maži automobiliai, dideli automobiliai.

Ei automobiliai, visu greičiu pirmyn!

Sunkvežimiai skuba, automobiliai šnopuoja.

Jie skuba, skuba, lyg būtų gyvi.

Kiekvienas automobilis turi reikalų ir rūpesčių.

Ryte automobiliai išvažiuoja į darbą.

Apie ką aš tau skaičiau eilėraštį? (apie automobilius).

Skamba muzika ir Zuikis įeina į salę ir verkia.

Šviesoforas: Kas tau negerai, Bunny?

Zuikis: Mano kamuolys sprogo. Aš žaidžiau kelyje ir mano kamuolį partrenkė automobilis.

Šviesoforas: Vaikinai, ar įmanoma žaisti kelyje ir išbėgti į jį?

Vaikai: Ne! Automobiliai važiuoja keliu ir gali partrenkti žmogų.

Šviesoforas: Teisingai! Atminkite, Bunny ir jūs, vaikinai: žaisti kelyje yra pavojinga gyvybei! Tu, Bunny, dar mažas ir visai nežinai, kaip elgtis kelyje. Ar mes jam padėsime?

Vaikai:( chore) Taip!

Šviesoforas: Pažiūrėkite, kokias nuotraukas vaikinai nupiešė šios dienos šventei. (Vyresnių vaikų piešiniai tema „Taku važiuoja spalvoti automobiliai“).

Vaikai: Keliu važiuoja automobiliai.

Šviesoforas:Štai kokie jūs dideli, protingi vaikai! Ar žinote, kokių tipų automobiliai yra?

Vaikai: Didelis ir mažas.

Šviesoforas: Teisingai! Pažvelkime į šiuos automobilius. Kokie tai automobiliai?

Vaikai: Tai yra sunkvežimis, o tai yra lengvasis automobilis.

Šviesoforas:Šauniai padirbėta! Dar kartą pakartokime: tai sunkvežimis, veža krovinius (smėlį, malkas, plytas); Tai lengvasis automobilis – juo tėtis atveda vaiką į darželį; tai autobusas, jis veža žmones, į jį telpa daug žmonių – mes visi!

Šviesoforas: Ką turi automobilis? Iš kokių dalių susideda mašina?

Vaikai: Ratai, vairas, kabina, kėbulas.

Šviesoforas: Ar mašina gali dainuoti? Kaip ji dainuoja? Bi-bi-bi!

Vaikai dainuoja dainelę „Mašina“.

Šviesoforas:

Šviesoforas turi tris langus:

Pažvelkite į juos eidami.

Jei lange dega raudona lemputė:

"Sustabdyti! Neskubėk! “ – jis tau sako.

Raudona šviesa – pavojinga vaikščioti,

Nerizikuokite savimi veltui.

Jei staiga mirksi geltonas langas,

Palauk, palauk truputį.

Jei lange dega žalia šviesa,

Aišku, kad takas atviras pėstiesiems.

Staiga užsidegė žalia šviesa

Dabar galime eiti.

Tu, šviesoforas, esi geras draugas

Vairuotojai ir praeiviai.

Žaidimas „Uždekite šviesoforą“.

Norėdami žaisti, jums reikės „užgesusio“ šviesoforo modelio ir raudonos, geltonos ir žalios spalvos apskritimų.

Trims vaikams skiriami rateliai. Jie turi „uždegti“ šviesoforą. Likę vaikai patikrina užduoties teisingumą ir, jei reikia, pataiso.

Vaikai: Rojamės, sūpame,

Pripučiame oro į padangas.

Kiekvieną kartą tikriname

Ir mes neturime nelaimingų atsitikimų.

Žaidžiamas žaidimas „Pervežti krovinį“.

Vaikai veža blokus ant sunkvežimių, pasiekiančių lanką (statybų aikštelę).

Vaikai: Keleiviai, paskubėkite!

Sėdėkite du šalia.

Vairuotojas sėdi prie vairo.

Jis žiūri į šviesoforą.

Vaikai: Šviečia raudonas šviesoforas:

Jokiu būdu – sustok, vairuotojas.

Geltona šviesa reiškia laukti,

Priekyje dega žalia šviesa.

Vairuotojas spaudžia pedalą

Ir mašina lekia į tolį.

Žaidimas „Šviesoforas“.

Vaikai stovi šalia kėdžių. Mokytoja rankose laiko tris puodelius. Vienas apskritimas geltonas, kitas žalias, o trečias – raudonas. Mokytoja paaiškina taisykles: jei ji pakelia raudoną apskritimą, tai visi vaikai turi stovėti vietoje, jei ji rodo geltoną apskritimą, visi turi plakti, jei jis yra žalias;

Vaikai: Aš einu kelią taip:

Pirmiausia pažiūrėsiu į kairę

O jei automobilio nėra,

Aš einu į vidurį.

Tada atidžiai žiūriu

Į dešinę yra privaloma

Ir jei nėra judėjimo,

Aš vaikštau be jokios abejonės.

Žaidimas „Perkelk kelią“.

Merginos su vežimėliais kerta kelią. Jie pasiekia kelią, žiūri į kairę, į dešinę ir kerta.

Vaikai: Sustok, mašina!

Tylus judėjimas!

Kelyje yra pėstysis.

Jis kerta kelią

„Perėjimo“ taku.

Šviesoforas: kitoje gatvės pusėje, mano drauge,

Nebėgiokite įstrižai

Ir be rizikos ir vargo

Eikite ten, kur yra perėjimas.

Bunny: Aš supratau! Reikia ieškoti zebro perėjos ir eiti ja. „Zebra“ – takas pėstiesiems, dryžuotas praėjimo ženklas.

Šviesoforas: Taip, Bunny.

Keliukas ir vaikai kerta kelią pėsčiųjų perėjoje.

Žaidimas „Žvirbliai ir automobilis“.

Šviesoforas: Zuik, ar prisiminei, kaip elgtis kelyje?

Nežaisk prie kelio

Nebėk ant jos

Staiga tu suklupsi ir krenti -

Jūs pakliūsite po ratais.

Zuikis: Būkite atsargūs gatvėje, vaikai!